Информация на русском языке доступна здесь.

Latvijā pirmie vakcinācijas kabineti sāka darboties 2020. gada 28. decembrī. Eiropas zāļu aģentūra (EZA) un Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi pirmo trīs vakcīnu pret Covid-19 atbilstību kvalitātei, drošumam un efektivitātei. Tās ir Pfizer-BioNTech ražotā vakcīna Comirnaty, Moderna ražotā vakcīna un AstraZeneca ražotā vakcīna.

Pēc citu vakcīnu izvērtēšanas EZA un pēc to reģistrēšanas Eiropas Savienībā Latvijai tiks piegādātas arī citu ražotāju vakcīnas. 

Kā pirmie vakcīnas saņēma ārstniecības personāls, kas strādā ar Covid-19 pacientiem, un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki. No 11. janvāra uzsākta visu mediķu vakcinācija, tostarp ģimenes ārstu, ārstu, ārstu palīgu, māsu, zobārstu, vecmāšu un citu darbinieku. 

Vakcinēšanās pret Covid-19 ir brīvprātīga, nevis obligāta, tostarp veselības aprūpes darbiniekiem.

Ņemot vērā vakcīnu pakāpenisko ienākšanu tirgū, sākumā tiek vakcinētas visneaizsargātākās Latvijas sabiedrības grupas. Mērķis ir nodrošināt nepārtrauktu veselības aprūpes sistēmas darbu, kā arī samazināt mirstības un saslimstības radīto slogu uz veselības aprūpes sistēmu. 

Pirmie Latvijā vakcīnas saņem veselības aprūpes darbinieki, kuri strādā ar Covid-19 pacientiem slimnīcās un NMPD. Pēc tam secīgi vakcinēties varēs pārējie veselības aprūpes darbinieki, sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti, cilvēki ar hroniskām slimībām un cilvēki no 70 gadu vecuma, kā arī operatīvo dienestu darbinieki, izglītības iestāžu darbinieki, cilvēki ieslodzījuma vietās un visi pārējie Latvijas iedzīvotāji. Plānots, ka visi pārējie Latvijas iedzīvotāji varēs vakcinēties, sākot ar 2021. gada otro ceturksni.