Bez maksas B hepatīta iespējams veikt HIV profilakses punktos, kur izmanto eksprestestus vīrusa antigēna noteikšanai cilvēka organismā. Eksprestesta veikšanai tiek paņemti pāris pilienu asiņu no pirksta un 20 minūšu laikā var saņemt testa rezultātu.

Pozitīva B hepatīta eksprestesta rezultāta gadījumā nepieciešams vēlreiz veikt testu laboratorijā, lai pārliecinātos par testa rezultātu un apstiprinātu diagnozi. Ar HIV profilakses punktā izsniegtu NOSŪTĪJUMU nedēļas laikā būs iespēja bez maksas veikt laboratorijas testu un saņemt ārsta – infektologa konsultāciju.

Asinis izmeklēšanai uz B hepatītu var nodot arī jebkurā laboratorijā ar ģimenes ārsta nosūtījumu, maksājot pacienta iemaksu, vai bez ārsta nosūtījuma, maksājot par pakalpojumu.

Akūtu B hepatītu visbiežāk iespējams izārstēt, un  antivielas, kas organismā izveidojas, pasargā no atkārtotas inficēšanās. Nepilnīgas izārstēšanas rezultātā B hepatīts var attīstīties hroniskā formā. Hroniska B hepatīta gadījumā pieejama valsts apmaksāta ārstēšana.

Ikona - Kā tiek veikts B hepatīta eksprestests?
Ikona - Kas Tev jāzina pēc eksprestesta veikšanas?
Infografika "Vīrushepatīti"