Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitātes

Reģistrēti masalu saslimšanas gadījumi Latvijā

02.01.2018, 17:29

Informācija medijos:

 

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē, ka Latvijā šobrīd ir laboratoriski apstiprināti četri masalu saslimšanas gadījumi pieaugušajiem. Visi saslimušie ārstējas stacionārā. SPKC veic masalu gadījumu epidemioloģisko izmeklēšanu un organizē nepieciešamos pretepidēmijas pasākumus, to skaitā kontaktpersonu apzināšanu un medicīniskās novērošanas organizēšanu.

Lasīt vairāk...

Bezmaksas semināri veselības aprūpes speciālistiem “Aicini vakcinēties pret CPV, izglāb dzīvību!”

05.01.2018, 14:37

Viena no biežākajām cilvēka papilomas vīrusa (CPV) izraisītajām slimībām ir dzemdes kakla vēzis, kas ir otrs izplatītākais vēža veids Eiropas Savienībā (ES) aiz krūts vēža sievietēm vecumā no 15 līdz 44 gadiem. Katru gadu ES tiek reģistrēti aptuveni 33 000 dzemdes kakla vēža saslimšanas un 15 000 dzemdes kakla vēža izraisīti nāves gadījumi. Latvijā dzemdes kakla vēzis ir otrs biežāk sastopamais audzējs sievietēm līdz 45 gadu vecumam un trešais izplatītākais vēža izraisītas nāves cēlonis sievietēm pēc krūts un plaušu vēža  vidēji gadā no jauna tiek reģistrētas 244 dzemdes kakla vēža pacientes un 177 nāves gadījumi.

Lasīt vairāk...

Veselības ministrija izstrādāja jaunus uztura ieteikumus

29.12.2017, 09:43

Uzturs ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem cilvēka veselībai. Tādēļ neatkarīgi no cilvēka izvēlētā uztura, tam ir jābūt sabalansētam, daudzveidīgam un veselīgam, lai nodrošinātu organismu ar nepieciešamo enerģiju, uzturvielām, vitamīniem un minerālvielām. Nepietiekama uzturvielu, vitamīnu un minerālvielu uzņemšana ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt organisma darbību, piemēram, imunitātes novājināšanos, nervu sistēmas darbības traucējumus, veicināt osteoporozes, anēmijas (mazasinības) attīstību, svara zudumu vai palielināšanos.

Lasīt vairāk...

Noslēdzies izglītojošo pasākumu cikls bērniem par personīgās higiēnas nozīmi un pamatprincipiem

20.12.2017, 14:24

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis izglītojošo pasākumu ciklu pirmsskolas izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu 1. – 2. klašu izglītojamajiem par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu. Izglītojošo pasākumu mērķis bija sniegt bērniem zināšanas un prasmes par slimību profilakses jautājumiem un personīgās higiēnas ievērošanu, tai skaitā, pareizas roku mazgāšanas nozīmi un pamatprincipiem.

Lasīt vairāk...

Notika ikgadējais Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla koordinatoru seminārs

15.12.2017, 16:48

Š.g. 15.decembrī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rīkoja ikgadējo Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla Veselību veicinošo skolu koordinatoru semināru, kurā tikās koordinatori no visas Latvijas.

 

SPKC speciālisti informēja par paveikto 2017. gadā un iezīmēja plānotās aktivitātes 2018. gadam.

2017. gadā Veselību veicinošās skolas statuss tika piešķirts 37 izglītības iestādēm. 

Lasīt vairāk...

Noslēdzies izglītojošo pasākumu cikls vidusskolniecēm par krūšu veselību

15.12.2017, 15:12

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis izglītojošo pasākumu ciklu vispārējās izglītības iestāžu 10. – 12. klašu skolniecēm par krūšu veselību un to pašpārbaudes pareizu veikšanu “Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls”.

Lasīt vairāk...

Latvijas uzņēmumu darbinieki informēti par negatīvo stresu, izdegšanas sindromu un onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku

15.12.2017, 11:22

Šonedēļ veiksmīgi noslēgušies Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) organizētie semināri par negatīvo stresu, izdegšanas sindromu un onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku Latvijas iedzīvotājiem darbspējas vecumā. Kopumā 23 semināros strādājošie tika aicināti aktīvāk rūpēties par veselību un uzlabot savas dzīves kvalitāti. 

Lasīt vairāk...

Speciālisti Jelgavā skaidro nepieciešamību vakcinēties pret cilvēka papilomas vīrusu

13.12.2017, 09:12

Lai sniegtu iespēju plašāk izzināt cilvēka papilomas vīrusu (CPV), tā klīniskos aspektus, vakcinācijas nepieciešamību, kliedētu mītus par vakcināciju, kā arī uzzinātu, kā runāt ar pacientiem par CPV vakcinācijas nozīmi, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) organizē bezmaksas seminārus veselības aprūpes speciālistiem Jelgavā un lielajās reģionu pilsētās – Valmierā, Ventspilī un Daugavpilī.

Lasīt vairāk...

Uztura olimpiāde Inčukalna novada vispārējās izglītības iestāžu 3.–4.klašu skolēniem

07.12.2017, 15:15

Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar SIA „OnPlate”, Inčukalna novadā uzsāk izglītojošu olimpiāžu īstenošanu vispārējās izglītības iestāžu 3.–4.klašu skolēniem par veselīgu uzturu. Olimpiādes mērķis ir bērniem saprotamā un ierastā veidā apgūt ar veselīga uztura jautājumiem saistītu informāciju. Pirmā uztura olimpiāde norisināsies 8.decembrī Vangažu vidusskolā.

Lasīt vairāk...

Uztura olimpiāde Garkalnes novada vispārējās izglītības iestāžu 3.–4.klašu skolēniem

07.12.2017, 15:13

Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar SIA „OnPlate”, Garkalnes novadā uzsāk izglītojošu olimpiāžu īstenošanu vispārējās izglītības iestāžu 3.–4.klašu skolēniem par veselīgu uzturu. Olimpiādes mērķis ir bērniem saprotamā un ierastā veidā apgūt ar veselīga uztura jautājumiem saistītu informāciju. Pirmā uztura olimpiāde norisināsies 8.decembrī Garkalnes mākslu un vispārizglītojošā pamatskolā.

Lasīt vairāk...

Praktiskas nodarbības Inčukalna novada iedzīvotājiem par veselīgu, garšīgu, ekonomisku un radošu ēdienu pagatavošanu

07.12.2017, 15:10

Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar SIA „OnPlate”, Inčukalna novadā uzsāk praktiskas nodarbības iedzīvotājiem par veselīgu, garšīgu, ekonomisku un radošu ēdienu pagatavošanu. Nodarbību mērķis ir sniegt iedzīvotājiem zināšanas un praktiskas iemaņas, kā efektīvi, radoši un garšīgi pagatavot dažādus veselīgus ēdienus no ekonomiski izdevīgiem, veselīgiem un viegli pieejamiem produktiem.

Lasīt vairāk...

Slimnīcu speciālisti tiekas, lai pārrunātu kvalitātes rādītāju aprēķināšanas metodiku

05.12.2017, 16:03

 

Šodien, Slimību profilakses un kontroles centrs rīkoja darba sanāksmi Stacionāru kvalitātes rādītāji. To aprēķināšana un ieteikumi “No stacionāra izrakstītā (mirušā) pacienta karte” kodēšanā”. Uz sanāksmi tika aicināti slimnīcu statistikas nodaļu vadītāji, atbildīgie speciālisti par uzskaites dokumentu sagatavošanu, kodēšanu un iesniegšanu Nacionālajam veselības dienestam.

 

 

Lasīt vairāk...

Veselības ministre A.Čakša izteica īpašu pateicību SPKC speciālistei Ingai Bulmistrei par ilgstošu un profesionālu darbu HIV infekcijas atklāšanā un tās ierobežošanā

02.12.2017, 17:25

 1.decembrī, veselības ministre Anda Čakša apmeklēja Pasaules AIDS dienai veltītu labdarības koncertu un apbalvošanas pasākumu, kura laikā tika sveikti veselības nozares pārstāvji par nozīmīgu ieguldījumu HIV infekcijas mazināšanā Latvijā.

Lasīt vairāk...

Izglītojošas rotaļu nodarbības bērniem par veselīga uztura pamatprincipiem

01.12.2017, 16:30

No 5.decembra līdz 2019.gada septembrim 14 Latvijas pašvaldībās Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā, ar SIA “Prakse.lv”, uzsāk izglītojošas rotaļu nodarbības pirmsskolas izglītības iestāžu un vispārējo izglītības iestāžu sākumskolas klašu (5–8 gadus veci bērni) audzēkņiem par veselīga uztura pamatprincipiem. Nodarbību mērķis ir ar rotaļu palīdzību un izmantojot cilvēka maņas (tausti, garšu, ožu, redzi un dzirdi), veidot izpratni par veselīgu uzturu.

Lasīt vairāk...

Pasaules AIDS dienā norisināsies aktivitātes Rīgas dzelzceļa stacijā

30.11.2017, 11:50

1.decembrī, Pasaules AIDS dienā, plkst.14.00–16.00 Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar biedrību “DIA+LOGS”, aicina ikvienu interesentu anonīmi un bez maksas uzzināt savu HIV statusu īpaši izveidotā pop-up testēšanās kabīnē. Kabīne atradīsies Rīgas dzelzceļa stacijā, centrālajā zālē, 1.stāvā (Stacijas laukumā 2). Paralēli iespējām veikt HIV eksprestestu, iedzīvotājiem būs iespēja uzzināt vairāk par HIV infekciju un tās profilaksi.

Lasīt vairāk...

Speciālisti skaidros nepieciešamību vakcinēties pret cilvēka papilomas vīrusu

21.11.2017, 14:01

Lai sniegtu iespēju plašāk izzināt cilvēka papilomas vīrusu (CPV), tā klīniskos aspektus, vakcinācijas nepieciešamību, kliedētu mītus par vakcināciju, kā arī uzzinātu, kā runāt ar pacientiem par CPV vakcinācijas nozīmi, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk bezmaksas seminārus veselības aprūpes speciālistiem Rīgā un lielajās reģionu pilsētās – Valmierā, Jelgavā, Ventspilī un Daugavpilī.

Lasīt vairāk...

17.-24.novembrim Latvijā norisināsies akcija “HIV testēšanās nedēļa 2017”

16.11.2017, 12:55

No 17. līdz 24.novembrim Latvijā norisinās akcija “HIV testēšanās nedēļa 2017”, kurā jebkurš Latvijas iedzīvotājs ir aicināts veikt HIV testu un saņemt speciālista konsultāciju bez maksas.

Lasīt vairāk...

Seminārs par bērnu un pusaudžu atkarību pazīmju agrīnu atpazīšanu, profilaksi un palīdzības iespējām

16.11.2017, 12:48

No 21.novembra līdz 2019.gada septembrim Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar SIA “Latvian Holidays”, Inčukalna, Tērvetes, Durbes, Līgatnes, Viļānu, Pārgaujas, Vaiņodes, Priekuļu, Ikšķiles, Lubānas, Garkalnes, Babītes, Mērsraga un Ērgļu novadā uzsāk semināru īstenošanu par bērnu un pusaudžu atkarību pazīmju agrīnu atpazīšanu, profilaksi un palīdzības iespējām. Semināra mērķis ir izglītot gan bērna ikdienā iesaistītos speciālistus, gan vecākus par vielu lietošanas un procesu atkarības pazīmju atpazīšanu un nepieciešamo rīcību atkarības veidošanās gadījumā. Semināru vadīs sertificēta psiholoģe, psihoterapijas speciāliste.

Lasīt vairāk...

Nodarbību kopums bērniem un pusaudžiem (7.–9. klase) par pozitīvas savstarpējās komunikācijas veidošanu un konfliktu risināšanu ņirgāšanās profilaksei

16.11.2017, 12:43

No šī gada 21.novembra līdz 2019.gada septembrim Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar nodibinājumu “Zinātnes un mācību centrs “Cilvēks un visums””, 14 Latvijas pašvaldībās uzsāk pasākumu kopumu īstenošanu 7.–9. klases skolēniem par pozitīvas savstarpējās komunikācijas veidošanu un konfliktu risināšanu ņirgāšanās profilaksei. Pasākumu kopuma mērķis ir uzlabot psihoemocionālo klimatu klasē, mērķauditorijai saistošā, atraktīvā un radošā veidā, sniedzot informāciju un attīstot izpratni par cilvēka emocijām un uztveres īpatnībām, cilvēku dažādo lietu un situāciju uztveri, pozitīvas un veiksmīgas savstarpējās komunikācijas veidošanas paņēmieniem un konfliktu risināšanas pamatprincipiem. 

Lasīt vairāk...

Pasaules diabēta diena: “Diabēts un sievietes – tiesības uz veselību”

14.11.2017, 11:32

14.novembri Pasaules Veselības organizācija (PVO) ir noteikusi kā Diabēta dienu, šogad izceļot tēmu “Diabēts un sievietes – tiesības uz veselību”, ar mērķi  aktualizēt sabiedrībā jautājumus par glikozes vielmaiņas un insulīna darbības traucējumiem sievietēm, aicināt  savlaicīgi diagnosticēt diabētu un uzsākt ārstēšanu. PVO uzsver, ka sieviete visbiežāk veido ģimenes paradumus, gatavojot sabalansētu uzturu, mācot bērniem izvēlēties veselīgo un būt kustīgiem, tādējādi jau bērnībā ieliekot stingrus pamatus veselīgam dzīvesveidam. Sieviete kā māte sniedz milzīgu ieguldījumu veselīgas sabiedrības veidošanā nākotnē, ieguldot savas zināšanas bērnu ēšanas paradumu veidošanā, izglītošanā un veselības nodrošināšanā.

Lasīt vairāk...

1-20 no 149 jaunumiem

...
©SPKC 2016. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC