Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitātes

Informē par gaidāmo gripas sezonu

19.10.2017

Šodien, 19.oktobrī Veselības ministrijā norisinājās preses konference, kuras laikā tika sniegta informācija par gaidāmo gripas sezonu, pagājušās gripas sezonas tendencēm un vakcinēšanos, īpaši izceļot iedzīvotāju riska grupas un iespējamās sekas.

Lasīt vairāk...

“Mīli savu sirdi! Atpazīsti un rīkojies!” – informatīvu lekciju cikls reģionos

16.10.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rīko lekciju ciklu Latvijas reģionos, ar mērķi pievērst uzmanību akūta miokarda infarkta un insulta simptomiem, to atpazīšanai un rīcībai. Lekcijas paredzētas Kuldīgā (18.oktorbrī plkst. 15.00 Kuldīgas domes zālē, Baznīcas ielā 1), Daugavpilī (23.oktobrī plkst. 13.15 Daugavpils pilsētas domes zālē, Krišjāņa Valdemāra ielā 1),  Bauskā (24.oktobrī), Valmierā (25.oktobrī) un Jelgavā (26.oktobrī). 

Lasīt vairāk...

SPKC speciālisti aicina uz preses konferenci par gripu

16.10.2017

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti un nozares profesionāļi aicina uz preses konferenci, lai informētu sabiedrību par gaidāmo gripas sezonu, pagājušās gripas sezonas tendencēm un vakcinēšanos, īpaši izceļot iedzīvotāju riska grupas un iespējamās sekas.

Lasīt vairāk...

Seminārs ģimenes ārstu praksēs strādājošām māsām par traumatisma profilaksi bērniem

12.10.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar biedrību „Latvijas Sarkanais Krusts” aicina apmeklēt semināru “Traumatisma profilakse bērniem”, lai pastāstītu par biežākiem bērnu traumatisma veidiem un riskiem mājas vidē, kā arī pirmā palīdzība bērniem sadzīves traumu gadījumā.

Lasīt vairāk...

Padari bērna ikdienu aktīvāku!

12.10.2017

Balstoties uz Pasaules Veselības organizācijas ziņu par bērnu aptaukošanos pasaulē (skatīt šeit: http://ej.uz/PVOpetijums), vēršam uzmanību, ka Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījuma dati un tendences liecina, ka arī Latvijā pusaudži:

Lasīt vairāk...

Rūpējoties par sirds veselību, SPKC atklāj kampaņu “Mīli savu sirdi! Atpazīsti un rīkojies!”

26.09.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju, uzsāk sociālo kampaņu “Mīli savu sirdi! Atpazīsti un rīkojies!”, ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par sirds asinsvadu slimību būtību, tādējādi samazinot mirstību no sirds un asinsvadu slimībām.

Lasīt vairāk...

Aicinām aplūkot interaktīvo stendu par bērnu drošību mājās

26.09.2017

No ceturtdienas, 28.septembra, tirdzniecības centra “Spice” (Rīgā, Lielirbes ielā 29) otrajā stāvā gandrīz divas nedēļas būs apskatāms interaktīvs stends, kas tapis kampaņā “Bērnam droši”. Stendā varēs iepazīties ar vietām mājās, kas var būt bīstamas bērnam vecumā no 1 līdz 5 gadiem, un uzzināt, kā šīs vietas padarīt drošākas. Ikviens interesents varēs stendu aplūkot līdz 8.oktobrim katru dienu no plkst. 10.00 līdz 22.00. 

Lasīt vairāk...

Latvijas iedzīvotājus aicina apmeklēt izglītojošus bezmaksas seminārus par bērna drošību mājās

25.09.2017

Latvijas pilsētās norisināsies bērna drošībai veltīti bezmaksas semināri “Bērnam droši”, kuros stāstīs, kā padarīt mājas vidi drošāku 1 līdz 5 gadus vecam bērnam un novērst potenciālos riskus bērna veselībai. Pasākumos aicināts piedalīties ikviens interesents.

Lasīt vairāk...

SPKC rīkoja semināru "Jaunās psihoaktīvās vielas Eiropā un Latvijā: sintētiskie opioīdi"

22.09.2017

2017.gada 8.septembrī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rīkoja semināru agrīnās brīdinājuma sistēmas par jaunajām psihoaktīvajām vielām tīkla partneriem “Jaunās psihoaktīvās vielas Eiropā un Latvijā: sintētiskie opioīdi”. Seminārā piedalījās vairāk kā 30 agrīnās brīdinājuma sistēmas tīkla partneru no veselības aizsardzības, ārstniecības, tiesībaizsardzības un ķīmijas jomām.

Lasīt vairāk...

SPKC nosaka pagaidu aizliegumu jaunai psihoaktīvai vielai U-48800

21.09.2017

No rītdienas, 2017.gada 22.septembra, stājas spēkā Slimību profilakses un kontroles centra noteiktais pagaidu aizliegums jaunai psihoaktīvai vielai 2-(2,4-dichlorophenyl)-N-(2-(dimethylamino)cyclohexyl)-N-methylacetamide (turpmāk – viela U-48800) un tās saturošiem izstrādājumiem. Lēmums attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata minēto vielu. 

 

Lasīt vairāk...

Speciālistus iepazīstina ar plānotajām izmaiņām

20.09.2017

19.septembrī, Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) notika informatīvais seminārs par izmaiņām Ministru kabineta noteikumos Nr.60  “Noteikumi par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām”, kas stāsies spēkā ar 2017. gada 1.oktobri.

 

SPKC speciālisti semināra dalībniekus iepazīstināja ar pacientu drošības aktualitātēm un iniciatīvām, kā arī sniedza ieteikumus MK noteikumu Nr.60 (turpmāk – MK noteikumi Nr.60) prasību izpildei. Plašāk tika iztirzāta ar pacientu drošību saistīto atgadījumu ziņošanas un mācīšanās sistēmas ieviešanas iespējas un ieteikumi. Semināru apmeklēja stacionāru galvenie ārsti, māsas un kvalitātes vadītāji.

 

Ar 2017.gada 1.oktobri stājas spēkā MK noteikumi Nr.60, kas ietver savlaicīgu kritisko izmeklējumu rezultātu paziņošanu, efektīvu komunikāciju medicīniskajā dokumentācijā, risku mazinošos pasākumus ķirurģijā un anestēzijā, drošu zāļu ordinēšanu un ievadīšanu kā arī vēl citas tēmas, kas saistītas ar pacientu drošību. Tāpēc semināra mērķis bija iedrošināt diskutēt par pacientu drošības nozares pilnveidošanu, dalīties ar labo praksi un iepazīstināt ar izmaiņām noteikumos, kā arī SPKC sagatavotajiem ieteikumiem ārstniecības iestādēm, kā īstenot prasības,stāsta SPKC projektu koordinatore Līva Stupele.

 

Klātesošiem labās prakses piemērus prezentēja pārstāvji no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas.

Lasīt vairāk...

Skaties vebināru par dzemdes kakla vēzi

12.09.2017

Rīt, 13. septembrī, plkst. 10.00 skaties tiešraides vebināru, kas šoreiz tiks veltīts dzemdes kakla vēža tēmai un iespējām, ko sniedz valsts apmaksāts dzemdes kakla vēža skrīnings. Vebinārā viesosies Rīgas Stradiņa universitātes docente un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ginekoloģe Jana Žodžika, kā arī Nacionālā veselības dienesta pārstāve Inga Brokere.

Lasīt vairāk...

Galvenais traumu iemesls bērniem - nedroša vide mājās un nepietiekama bērnu uzraudzība

09.08.2017

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) 2016.gada statistikas dati liecina, ka bērni vecumā līdz pieciem gadiem 77% gadījumos traumas gūst tieši mājās – dzīvojamā zonā, guļamistabā, virtuvē vai dārzā. Lai informētu par bērnu biežākajiem traumu veidiem un to gūšanas vietām mājās, kā arī sniegtu vecākiem un citiem bērnu pieskatītājiem praktiskus padomus kā vidi mājās padarīt bērnam iespējami drošāku, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju, šodien uzsāk sociālo kampaņu „Bērnam droši”. 

Lasīt vairāk...

Ar sociālo kampaņu „Bērnam droši” aicinās mazināt bērnu traumatisma iespējas ģimenēs

04.08.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju uzsāk sociālo kampaņu „Bērnam droši” ar mērķi informēt par bērnu (līdz piecu gadu vecumam) biežākajiem traumu veidiem un to gūšanas vietām mājās, kā arī sniegt praktiskus padomus vecākiem un citiem bērnu pieskatītājiem par būtiskākajiem profilakses pasākumiem un to, kā vidi mājās padarīt bērnam iespējami drošāku.

Lasīt vairāk...

Speciālisti tiešraides seminārā informēs par vēža skrīningu

02.08.2017

11.augustā plkst. 15:00 ikvienam būs iespēja noskatīties „Facebook” tiešraides pārraidi, kas veltīta krūts, dzemdes kakla un zarnu vēža skrīninga jautājumiem. Veselības speciālisti diskutēs par vēža skrīningu un  atbildēs uz skatītāju iesūtītajiem jautājumiem.

Lasīt vairāk...

Masalas turpina izplatīties Eiropā

13.07.2017

Vairākās Eiropas valstīs epidemioloģiskā situācija ar masalām ir nelabvēlīga. Atbilstoši Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk – ECDC) datiem (https://ecdc.europa.eu/sites/portal/files/documents/Communicable-disease-threats-report-08-jul-2017.pdf) 16 Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās Zonas (turpmāk – ES/EEZ) valstis šogad ziņojušas par vairāk nekā 12 000 saslimšanas gadījumiem ar masalām: Apvienotā Karaliste (22 gadījumi), Austrija (79), Beļģija (297), Bulgārija (161), Čehija (130), Dānija (1), Francija (295), Itālija (3 346), Īslande (2), Portugāle (31), Rumānija (7 491,), Slovākija (1), Spānija (137), Vācija (766), Ungārija (54) un Zviedrija (19). Rumānijā 31 masalu slimniekiem saslimšana ar masalām beigusies ar nāvi.

Lasīt vairāk...

SPKC aicina festivālu apmeklētājus ievērot veselības un drošības pasākumus

12.07.2017

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina ievērot veselības un drošības pasākumus, lai festivāla apmeklējums būtu izdevies.

Lasīt vairāk...

Informēs par jaunumiem vēža profilaktisko pārbaužu veikšanā

30.06.2017

Š.g. 5. jūlijā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) un Nacionālo veselības dienestu (NVD), atklās kampaņas “Rūpes par veselību ir ģimenes laime!” jaunāko posmu.

Lasīt vairāk...

SPKC aicina ievērot veselīgas līgošanas principus

22.06.2017

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina ievērot veselīgas līgošanas principus, lai svētki būtu izdevušies.

Lasīt vairāk...

Tiekas HIV profilakses punktu koordinatori

14.06.2017

14. jūnijā, Slimību profilakses un kontroles centrā (turpmāk – SPKC) norisinājās HIV profilakses punktu (turpmāk – HPP) ikgadējā sanāksme, kurā tika aicināti piedalīties HPP koordinatori un darbinieki no 16 Latvijas pašvaldībām (Rīgas, Bauskas, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgavas, Jūrmalas, Kuldīgas, Ķekavas, Liepājas, Ogres, Olaines, Saldus, Talsiem, Tukuma, Balviem un Ventspils), kurās HPP ir izvietoti.

Lasīt vairāk...

1-20 no 114 jaunumiem

...
©SPKC 2016. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC