Aktuāli dati par Covid-19 izplatību Latvijā

Pēdējo 24h laikā veikti 12 197 Covid-19 izmeklējumi, reģistrēti 1103 jauni inficēšanās gadījumi, saņemti ziņojumi par 12 mirušajiem (viens cilvēks 55-60 gadu vecumā, četri 60-70 gadu vecumā, četri 70-80 gadu vecumā, divi 80-85 gadu vecumā, viens 90-95 gadu vecumā).

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem: 9%.

Latvijā ar Covid-19 kopumā saslimuši 63 027 cilvēki.

 

 

Grafiski attēlota informācija par Covid-19 Latvijā

Atjaunošanas datumu skatīt infografikas apakšā

C19Infogram

Statistikas dati ir publiski pieejami:

Koronavīrusi ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Cilvēkiem koronavīrusu infekcijas tiek reģistrētas visu gadu, īpaši rudenī un ziemā. Tie var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, gan smagas saslimšanas ar nopietnām komplikācijām (pneimoniju, nieru mazspēju) un pat nāvi. Nopietnus saslimšanas gadījumus iepriekš ir izraisījis SARS koronavīruss, kura rezervuārs dabā ir cibetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi.

Covid-19 infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms, iespējams, ka tā arī ir zoonoze, jo daļa saslimušo bija saistīti ar Uhaņas Dienvidķīnas Jūras produktu un dzīvnieku tirgu.

Eiropas Komisija noteikusi, ka katrs ievests Covid-19 infekcijas gadījums ir pakļauts epidemioloģiskajai uzraudzībai. Šobrīd par Covid-19 skartajām valstīm uz kurām tiek attiecināti īpašie piesardzības pasākumi no 17.03.2020. tiek uzskatītas visas pasaules valstis! -  SPKC ir izplatījis rekomendācijas ārstniecības iestādēm un ārstiem kā rīkoties, ja ir akūtas respiratoras saslimšanas gadījums personai, kura 14 dienu laikā pirms saslimšanas apmeklēja ārvalstis vai bija kontaktā ar slimnieku, kurš ir saslimis pēc ceļojuma, tad nekavējoties jāziņo SPKC. 

Kam veic Covid-19 analīzes bez maksas?

Informācija par analīžu veikšanas kārtību un kontroles testēšanu
Skatīt vairāk

Kontaktpersonu ziņošana

Informācija par kārtību, kā noteikt saslimušā kontaktpersona un par to ziņošanu epidemiologam
Skatīt vairāk

Pašizolācija

Informācija par pašizolācijas ievērošanas nosacījumiem
Skatīt vairāk

Mājas karantīna kontaktpersonām

Kas jāievēro mājas karantīnas (medicīniskās novērošanas) laikā
Skatīt vairāk

Covid-19 pacientiem

Informācija rīcībai Covid-19 pacientiem
Skatīt vairāk

Ārstiem

Informācija ārstiem par Covid-19 infekcijas uzliesmojumu
Skatīt vairāk

Jautājumi un atbildes

Jautājumi un atbildes par Covid-19 infekcijas uzliesmojumu
Skatīt vairāk

Rekomendācijas

Rekomendācijas par Covid-19 profilakses pasākumiem
Skatīt vairāk

Brīdinājuma attēls par 2m distances ievērošanu latviski Brīdinājuma attēls par 2m distances ievērošanu angliski Brīdinājuma attēls par 2m distances ievērošanu krieviski