Līdz ar pubertātes iestāšanos ir ieteicams pievērst lielāku uzmanību savai personīgajai un intīmajai higiēnai. Šajā laikā zēni sāk vairāk svīst un, ja laicīgi nenomazgājas, parādās nepatīkams aromāts. Lai mazinātu svīšanu, var sākt lietot dezodorantu. Ir jāmazgājas vismaz reizi dienā, arī pēc katras fizisko aktivitāšu nodarbības.

Nepareiza vai nepietiekama intīmā higiēna var izpausties kā nieze, dedzinoša sajūta, izsitumi, nepatīkams aromāts dzimumorgānu rajonā un var signālizēt par iespējamu infekciju, tādēļ mazgājoties īpaša uzmanība jāpievērš dzimumorgāniem.

Ikdienas mazgāšanās, atvelkot dzimumlocekļa priekšādiņu, ir obligāta. Lai novērstu tauku dziedzeru uzkrāšanos starp dzimumlocekļa galviņu un priekšādiņu, ir nepieciešams regulāri mazgāt dzimumorgānus (vismaz divas reizes dienā) ar siltu ūdeni vai izmantot intīmās higiēnas līdzekļus, piemēram, speciālās ziepes vai pūderi, kas pieejami aptiekās. Ieteicams mazgāties arī pēc katras urinēšanas reizes, bet, ja tas nav iespējams, to nepieciešams darīt pēc iespējas ātrāk.

Katru dienu mazgājoties, nav nepieciešams dzimumorgānus berzt vai lietot stiprus mazgāšanās līdzekļus. Svarīgi arī uzturēt intīmo zonu sausu, tāpēc pēc dzimumorgānu mazgāšanas tos ir rūpīgi un saudzīgi jānoslauka ar tīru dvieli. Tāpat arī ir nepieciešams mainīt apakšveļu katru dienu. Tai ir jābūt tīrai un ērtai, vēlams no kokvilnas materiāla.