Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar Veselības ministriju, uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu “Neļauj gripai jūs noķert!”. Šī gada kampaņas primārā mērķa auditorija būs grūtnieces un bērni (vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem), kuriem no šī gada 1.oktobra  pretgripas vakcinācija tiek apmaksāta 100% apmērā no valsts budžeta līdzekļiem.

Mērķis: Nodrošināt mērķauditorijai viegli pieejamu, aktuālu un saistošu informāciju par nepieciešamību vakcinēties pret gripu, uzsverot komplikāciju un nevēlamu slimības iznākumu risku, vakcīnas drošumu un vakcinācijas efektivitāti.

Kampaņas aktivitātes  

  1.   Kampaņas atklāšanas pasākums 17.10.2019;
  2.  Iedzīvotājiem pieejama aktuāla un uz pierādījumiem balstīta informācija www.pretgripu.lv – gripa, simptomi, profilakse – t.sk., vakcinācija;
  3.  Audio reklāma, informējot par valsts kompensēto vakcināciju 100% apmērā grūtniecēm un bērniem no 6 – 23 mēnešu vecumam;
  4.  Vides reklāma izvietošana lielākajās Latvijas pilsētās;
  5.  Informatīvo bukletu izstrāde, druka un izplatīšana reģionos;
  6.  video izstrāde izplatīšanai sociālajos tīklos un ārstniecības iestāžu telpās izvietotajos ekrānos;
  7.  Zīmējumu konkurss bērniem portālos calis.lv un maminuklubs.lv ar aicinājumu iesūtīt zīmējumus, kuros tiek attēloti veidi, kā “neļaut gripai sevi noķert”;
  8. tematiskie raksti, intervijas ar speciālistiem medijos (t.sk., drukātajos);
  9. speciālistu tiešsaistes diskusija u.c. aktivitātes.
Kampaņas atklāšanas pasākums

SPKC kopā ar Veselības ministriju uzsāk kampaņu “Neļauj gripai jūs noķert!”. Šogad tās mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju, bet īpaši grūtnieču un bērnu vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem, vakcinēšanos pret gripu. Aicinām rīt, 17. oktobrī, pulksten 11:00 tiešraidē vērot kampaņas atklāšanas pasākumu.
#EsmuVakcinetsPretGripu #gripa #vakcinācija

Grūtniecēm
Vecākiem
Visiem

Slimību profilakses un kontroles centrs realizēja sabiedrības informēšanas kampaņu “Neļauj gripai sevi noķert!” ar mērķi veicināt iedzīvotāju vakcinēšanos pret gripu un palielināt izpratni par vakcinēšanās nozīmi  īpaši tajās sabiedrības grupās, kurās ir augsts ar gripu saistīto komplikāciju risks.

Gripa ir viena no vakcīnregulējamām infekcijas slimībām, kas katru gadu gripas sezonas laikā ir par iemeslu mirstības pieaugumam.

Gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu.

Ikgadējā vakcinācija ir efektīvākais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas ar gripu. Vakcinēties pret gripu ir ieteicams ikvienam un ieteicams to darīt rudenī, kad gripas epidēmija vēl nav sākusies. Jo īpaši vakcinācija ir ieteicama personām, kuras pieder pie kādas no riska grupām.

Pie riska grupām pieder personas ar hroniskām saslimšanām, kurām ir lielāka iespēja attīstīties smagākām gripas saslimšanas formām, kā arī tās personas, kuras pakļautas augstam inficēšanās riskam ikdienā (piemēram, ārstniecības personas, sociālās aprūpes darbinieki u.c.) un riskam inficēt citus, kam gripa var būt bīstama (ārstniecības iestāžu pacienti, veco ļaužu aprūpes centru iemītnieki, jaundzimušie un citi).

Sabiedrības informēšanas kampaņas“Neļauj gripai sevi noķert!”tiešraides video

Kampaņas “Neļauj gripai sevi noķert!” vizuālie materiāli

Attēls