Attēls

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) īsteno kampaņu “Bērnam droši!” ar mērķi bērnu līdz viena gada vecumam vecākiem, vecvecākiem un citiem pieskatītājiem, sniegt aktuālu un saistošu informāciju par traumu profilaksi šajā vecuma posmā, skaidrojot biežākos traumu veidus, to gūšanas apstākļus un profilakses pasākumus.

Bērni līdz viena gada vecumam 9 no 10 gadījumiem traumas gūst, t.sk., ar letālu iznākumu, tieši mājās –  krītot no dažādām virsām (pārtinamā galdiņa, dīvāna, ratiem, ēdināšanas krēsliņa, u.c.), gūstot apdegumus un applaucējumus, saindējoties ar ķīmiskām un cita veida vielām, aizrijoties ar ēdienu vai sīkiem, neēdamiem priekšmetiem, kā arī nosmakšanas rezultātā, kam par iemeslu visbiežāk ir bijusi bērna atrašanās nedrošā guļus pozā. Iepriekšminētās traumas bērniem šajā vecuma posmā lielākajā daļā gadījumu tiek gūtas nejauši – nedrošas vides un nepietiekamas bērna uzraudzības dēļ.  

Kampaņas galvenās aktivitātes ietver atklāšanas pasākumu – preses konferenci, reklāmas video un audio izstrādi, padomu video sagatavošanu sociālajiem tīkliem, speciālistu padomu rakstu, interviju un diskusiju organizēšanu par traumatisma profilakses jautājumiem, vizuālo materiālu un komunikācijas ziņu sagatavošanu un izplatīšanu, kā arī sadarbības īstenošanu ar vecāku organizācijām, ārstniecības iestādēm u.c. partneriem.

Vairāk informācijas par bērnu traumatismu un to, kā bērnu pasargāt, lasi ŠEIT.