Slimību profilakses un kontroles centra

SĪKDATŅU POLITIKA

Izdota saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas

likuma 72.panta pirmās daļas 1. un 2. punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Šī sīkdatņu politika (turpmāk – Politika) nosaka, kādā veidā Slimību profilakses un kontroles centrs (reģistrācijas numurs: 90009756700, adrese: Rīga, Duntes iela 22, k-5, Latvija, LV-1005) (turpmāk – Centrs) izmanto sīkdatnes savās interneta vietnēs.

2. Centra Politika pēc nepieciešamības var tikt grozīta. Visas Centra Politikas izmaiņas publicēs Centra tīmekļa vietnē, sniedzot īpašu paziņojumu par izmaiņām.

II. Kas ir sīkdatne?

3. Sīkdatne ir teksta datne (bet ne programma), kas tiek ievietota tīmekļa vietnes lietotāja datora vai citas ierīces interneta pārlūkprogrammā, kas ļauj atpazīt lietotāja pārlūkošanas darbības tīmekļa vietnē.

4. Sīkdatnes parasti tiek izmantotas, lai uzlabotu attiecīgās tīmekļa vietnes darbību, piemēram, atvieglotu informācijas lejupielādi vai attiecīgās mājas lapas sadaļu ātrāku pieejamību un atbilstošas informācijas atspoguļošanu. Sīkdatņu mērķus nosaka attiecīgās interneta vietnes uzturētājs.

III. Centra sīkdatnes un to mērķi

5. Centrs izmanto sīkdatni (sesijas sīkdatne) tikai, lai atvieglotu Centra interneta vietnes pārlūkošanu un, lai noteiktu, ka lietotājs ir iepazinies ar šo sīkdatņu politiku.

6. Centrs neizmanto sīkdatnes citiem mērķiem, kā arī neveic nekādu lietotāju paradumu izsekošanu.  Tāpēc nav nepieciešama īpaša lietotāja piekrišana minēto Centra sīkdatņu izmantošanai.

7. Kā jebkuras interneta vietnes apmeklējuma gadījumā Centrs iegūst un noteiktu laiku saglabā lietotāja interneta protokola adresi. Centrs neveic interneta vietnes lietotāju identifikāciju.

8. Centra sīkdatņu darbības periods beidzās līdz ar pārlūka programmas aizvēršanu, izņemot sīkdatni, kas atbild par iepazīšanos ar šo politiku.

9. Centrs nenodod nekādu informāciju par Centra interneta vietnes lietotājiem trešajām personām. Centra interneta vietnē tiek izmantots Twitter logrīks, ar kura starpniecību Centra interneta vietnes lietotājam var tikt ievietotas sociālās tīkla Twitter sīkdatnes. Par Twitter sīkdatnēm papildu informācija pieejama Twitter privātuma politikā.

10. Apmeklējot Centra interneta vietni netiek ievietotas trešo pušu sīkdatnes, kuras nav norādītas šajā Politikā.

IV.  Sīkdatņu dzēšana vai to ierobežošana

11.  Centra tīmekļa vietnes lietotājam ir iespēja pašam dzēst no savas ierīces atsevišķas vai visas saglabātās sīkdatnes. Lietotājs pēc izvēles var mainīt savas ierīces pārlūkprogrammas iestatījumus tā, lai pēc noklusējuma atteiktos no sīkdatnēm, dzēstu esošās sīkdatnes, saņemtu informāciju par jaunu sīkdatņu nosūtīšanu uz ierīci, neļautu sīkdatnes saglabāt vai dzēstu tās tūlīt pēc Centra interneta vietnes aizvēršanas.

12. Izvēloties sīkdatņu dzēšanu vai pilnīgu bloķēšanu, ne tikai Centra tīmekļa vietne, bet arī citas tīmekļa vietnes var nedarboties pienācīgi.  Tāpēc neiesakām pavisam atslēgt sīkdatņu funkciju.