Laikā, kad apkārt plosās gripa un daudz citu vīrusu, Tev un it īpaši Tavam bērnam slimošana vienmēr rada lielu satraukumu, tādēļ jābūt informētam par pareizu rīcību saslimšanas gadījumā.

Gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. To dēļ gripas epidēmijas laikā 2 - 5 reizes pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās biežums pēc medicīniskās palīdzības. Vairāk par gripas pazīmēm un profilakses iespējām lasi ŠEIT

Eksperti skaidro, ko iesākt saaukstēšanās gadījumā un kādēļ temperatūras dēļ pie tevis nebrauc NMPD.

Vairāk informācijas ŠEIT

Attēls

Aizpildi testu un noskaidro – vai zini, kas jādara, kad ir temperatūra?

Atbildot uz 6 jautājumiem tu noskaidrosi, vai proti rīkoties, ja esi saslimis un vai zini kādos gadījumos un kur var saņemt palīdzību situācijā, ja ir esi saaukstējies un ir temperatūra.

Attēls

 

Kā rīkoties, ja esi saslimis?

Gādā, lai mājas “aptieciņā” vienmēr būtu termometrs, kas strādā, un temperatūru mazinoši medikamenti, kas satur paraceptamolu un ibuprofēnu, kā arī zāles pret saaukstēšanos.

Ielāgo – saaukstēšanās un drudža laikā pats svarīgākais ir šķidruma uzņemšana. Jo vairāk ūdeni un tēju izdzersi, jo ātrāk veseļosies!

Kā rīkoties, ja esi pēkšņi saslimis?
Ekspertu padomi bērna saslimšanas gadījumā

Informatīvs materiāls vecākiem, kā rīkoties, ja bērna ir augsta temperatūra, sāp auss, ir klepus vai kāda cita veselības liksta. Ar informatīvo materiālu var iepazīties ŠEIT

Attēls

Kur saņemt palīdzību?

Ja esi saslimis - neatliec uz vakaru, laikus sazinies ar sava ģimenes ārsta praksi.

Atceries! Ģimenes ārstam katru dienu ir “akūtā stunda”, kas domāta saslimušajiem bez iepriekšēja pieraksta.

Ārpus ģimenes ārsta daba laika palīdzību saņem:

  • Zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Mediķa padomi tiek sniegti vakaros un nakts stundās no plkst. 17.00 līdz 8.00, kā arī brīvdienās - visu diennakti.
  • Dodies pie dežūrārsta, viņš var palīdzēt un nepieciešamības gadījumā izrakstīt zāļu recepti un darba nespējas lapu. Dežūrārsti pieejami Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī un citās lielākajās pilsētās un strādā vakaros un brīvdienās. Pacienti tiek pieņemti rindas kārtībā un nav nepieciešams iepriekš pierakstīties. Bērniem vizīte ir bez maksas, bet pieaugušajiem par dežūrārsta apmeklējumu jāmaksā 1,42 eiro. Dežūrārstu adreses un daba laikus uzzini ŠEIT. 
  • Dodies uz steidzamās medicīniskās palīdzības punktu, mediķi tur Tev palīdzēs un nepieciešamības gadījumā izrakstīs zāļu recepti un darba nespējas lapu. Steidzamās medicīniskās palīdzības punkti atrodas reģionos, ārpus Rīgas, un strādā katru dienu vakaros un nakts stundās.  Pacienti tiek pieņemti rindas kārtībā un nav nepieciešams iepriekš pierakstīties. Bērniem vizīte ir bez maksas, bet pieaugušajiem par steidzamās medicīniskās palīdzības punkta apmeklējumu jāmaksā 4,27 eiro. Steidzamās medicīniskās palīdzības punktu adreses un daba laikus uzzini ŠEIT. 

attēls attēls

attēls attēls

attēls attēls

attēls attēls