Slimību profilakses un kontroles centrs īsteno sabiedrības informēšanas kampaņu “Klausi sirdi!” par miokarda infarkta simptomu atpazīšanu un profilaksi.

Sirds un asinsvadu slimības (turpmāk – SAS) ir nozīmīga sabiedrības veselības problēma gan Latvijā, gan pasaulē. Tās ir visizplatītākais nāves cēlonis Latvijā, veidojot aptuveni pusi no visiem nāves gadījumiem (2022. gadā – 52% no visiem nāves gadījumiem). Kopējais Latvijā mirušo skaits no SAS ik gadu ir ap 15 000.

Kampaņas primārā mērķauditorija ir iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 60 gadiem. Sekundārā mērķauditorija  ir ģimenes ārsti un visi Latvijas iedzīvotāji.

KAMPAŅAS AKTIVITĀTES:

  1. Kampaņas atklāšanas pasākums un sirds veselības sporta treniņš ar Kasparu Ozoliņu 27.09.2023.
  2. Reklāma radio, interneta portālos, sociālajos tīklos, veselības centros, lai informētu iedzīvotājus par infarkta simptomiem un tā profilaksi.
  3. Sadarbība ar “Prāta spēlēm”, iekļaujot infarkta tematikai veltītu jautājumu sadaļu erudīcijas spēļu turnīrā.
  4. Socioloģiskās aptaujas īstenošana ar mērķi noskaidrot sabiedrības zināšanas par infarkta simptomiem un riska faktoriem.
  5. Iniciēti publicitātes materiāli (intervijas, preses relīzes, ekspertu viedokļraksti) medijos.
  6. Video sērija ar kardiologa atbildēm uz jautājumiem par miokarda infarkta simptomiem, profilaksi, riska faktoriem un to mazināšanu.

Vairāk informācijas par atklāšanas pasākumu šeit.