Šeit atradīsi atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par vietni www.manavakcina.lv un reģistrēšanos vakcīnai.

 www.manavakcina.lv ir viena no četrām iespējām, kā var reģistrēties vakcīnai. 

10.februārī sākās pieteikšanās arī pa tālruni 8989. Tas dos iespēju pieteikties visiem, kas nevar vai nevēlas izmantot www.manavakcina.lv.  

Tālruņa līnijas darba laiks būs katru darba dienu no 9:00 līdz 17:00. Tālruņa līnija izmantojama tikai un vienīgi, lai nodrošinātu iedzīvotāju reģistrēšanu vakcīnas saņemšanai. 

, tas nav iespējams. www.manavakcina.lv ar saviem persondatiem var izveidot pieteikumu tikai sev.

Ja nepieciešams kādam palīdzēt reģistrēties vakcinācijai, to var izdarīt www.manavakcina.lv ar otra civlēka elektroniskajiem identifikatoriem, ja tādi ir (internetbankas piekļuve, e-paraksts), vai arī zvanot pa bezmaksas tālruni 8989.

Piesakot citu cilvēku vakcinācijai, iepriekš jāsaņem atļauja to darīt. 

Rindu veidos pieteikumi, kas ir:

 • reģistrēti vietnē www.manavakcina.lv
 • reģistrēti, zvanot pa bezmaksas tālruni 8989
 • darba devēju iesniegtie darbinieku saraksti (šobrīd primāri aicinām iedzīvotājus pieteikties individuāli, negaidot darba devēja uzaicinājumu)
 • ģimenes ārstu veiktā reģistrācija

Vakcinācijas secība tiks plānota pēc prioritāro grupu principa.  Sākumā vakcinēties aicinās tos, kuru dzīvība vai veselība Covid-19 vīrusa dēļ ir visvairāk apdraudēta. 

Prioritārās grupas ir šādas: 

 

Piesakoties vietnē www.manavakcina.lv, visas šīs prioritārās grupas ir minētas (izvēlni “Personas virs 60 gadiem” redzēs tikai tie, kas ir sasnieguši šo vecumu). 

Lūdzam godprātīgi norādīt piederību kādai no prioritārajām grupām. Šie dati tiks salīdzināti ar veselības vai citos reģistros esošo informāciju.

Personu dati tiks iegūti, autorizējoties platformā www.latvija.lv

Pēc autorizēšanās ar internetbanku vai e-parakstu, vārds un uzvārds manavakcina.lv pieteikumā tiks parādīts automātiski, jo sistēma cilvēku atpazīs.

Papildus jānorāda savs tālruņa numurs un e-pasta adrese, uz kuru saņems uzaicinājumu vakcinēties.

Ja senioriem ir iespēja autentificēties caur latvija.lv, tad kāds viņiem var asistēt un palīdzēt pieteikt vakcinācijai. Ja šādas iespējas nav, var palīdzēt, piesakot pa tālruni, caur ģimenes ārstu, vai citiem veidiem, kas vēl tiks ieviesti.

Nē, šādā veidā netiek pieņemti reģistrācijas dati.

Aicinām reģistrēties www.manavakcina.lv. Reģistrējot pieteikumu www.manavakcina.lv, nepieciešams autentificēties portālā www.latvija.lv ar internetbankas vai e-paraksta datiem.

Ja nav iespējas autentificēties ar e-identifikatoriem, zvaniet uz bezmaksas tālruni 8989.

Ja cilvēks ieguvis tiesības saņemt valsts apmaksātos veselības pakalpojumus, tad vakcīnu varēs saņemt saskaņā ar valsts izstrādāto vakcinācijas plānu.

Valsts apmaksāta vakcinācija ir nodrošināta: 
•    ārzemniekiem, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā;
•    bezvalstniekiem, kuriem bezvalstnieka statuss piešķirts Latvijas Republikā;
•    bēgļiem vai personām, kurām piešķirts alternatīvais statuss;
•    patvēruma meklētājiem.

Lai reģistrētos www.manavakcina.lv, nepieciešams Latvijas valsts personas kods un iespēja autentificēties www.latvija.lv ar internetbankas vai e-paraksta datiem.

Jā, informāciju savā pieteikumā drīkst mainīt.

Vēlreiz ej uz uz www.manavakcina.lv, spied pogu “Pieteikties vakcīnai” un autentificējies www.latvija.lv ar internetbankas vai e-paraksta datiem. Parādīsies logs ar brīdinājuma uzrakstu “Uzamanību! Vakcinēšanās pieteikums jau reģistrēts!” – tas ir informatīvs paziņojums nevis aizgliegums mainīt datus. Spied pogu “Labi” un veic izmaiņas pieteikumā. 

Ja maini  savu kontaktinformāciju vai vēlamo vakcinācijas teritoriju, tas vietu rindā neietekmē. Savukārt, ja tiek norādīta piederība jaunai prioritārai grupai, vakcinācijas kārta var pienākt agrāk vai vēlāk atbilstoši vakcinācijas plānam.

Šobrīd Latvijā pieteikties vakcīnai var iedzīvotāji no 18 gadu vecuma.

Pfizer-BioNTech vakcīna Comirnaty ir piemērota vakcinācijai no 16 gadu vecuma, savukārt Moderna un AstraZeneca ražotās vakcīnas – no 18 gadu vecuma. Tas ir saistīts ar abu vakcīnu pētījumos iekļauto iedzīvotāju vecumu. Jau šobrīd vairāki vakcīnu ražotāji nākamajās pētījumu fāzēs iekļauj bērnus, kas jaunāki par 16 gadiem, lai novērtētu vakcīnas ietekmi.

Šobrīd bērni vecumā no 16 līdz 17 gadiem (ieskaitot) nav iekļauti vakcinējamo sarakstā, bet tas var mainīties atkarībā no vakcīnu pētījumu rezultātiem un vakcīnu pieejamības Latvijā.

Ja vecāki vēlas vakcinēt bērnu, kuram ir augsts risks smagai Covid-19 infekcijas slimības gaitai, un kurš ir jaunāks par 16 gadiem, nepieciešama ārstu konsīlija rekomendācija. Informācija kā saņemt ārstu konsīlija rekomendāciju būs paziņota masu medijos, Slimību profilakses un kontroles centra, kā arī Veselības ministrijas mājaslapās
 

 

 1. Veselības aprūpes darbinieki (kas aprūpē Covid-19 pacientus, ārstniecības personas slimnīcās, ambulatori un izglītības iestādēs, ģimenes ārsti, farmaceiti u.c.), pacienti ar nopietnām medicīniskām indikācijām vai gaida nopietnas manipulācijas (piem. onkoloģiskie, gaida operāciju, ilgstoši stacionārā u.c.),
 2. Sociālās aprūpes centri (un pielīdzināmi), kritiskās amatpersonas valsts darbības nepārtrauktībai un drošībai
 3. Seniori virs 60 gadiem, pacienti ar noteiktām hroniskām slimībām un viņu mājsaimniecības, kā arī personas, kas mājās aprūpē smagi slimos
 4. Izglītības iestāžu darbinieki, operatīvo dienestu darbinieki, NBS, Ieslodzījuma vietu un Valsts probācijas dienesta darbinieki, energoapgādes kritiski svarīgie darbinieki
 5. Personas speciālās iestādēs (ieslodzījumā, patversmēs)
 6. Nozaru kritiski svarīgie darbinieki, reliģisko organizāciju personāls
 7. Uzņēmumu darbinieki, kas sastopas ar lielu skaitu cilvēku, uzņēmumu darbinieki lielos kolektīvos & jāstrādā kopā, ekonomikai svarīgāko uzņēmumu darbinieki
 8. Visi pārējie iedzīvotāji
 • ļaundabīgi audzēji;
 • hroniskas nieru slimības; 
 • Dauna sindroms;
 • demence un tamlīdzīgas slimības;
 • sirds asinsvadu sistēmas slimības (sirds išēmiskā slimība, kardiomiopātijas); smadzeņu asinsvadu slimības (insulti);
 • aptaukošanās (ķermeņa masas indekss virs 30kg/m2);
 • sirpjšūnu anēmija;
 • cukura diabēts;
 • bronhiālā astma;
 • cistiskā fibroze;
 • smaga arteriālā hipertensija;
 • aknu slimības (t. sk. hepatīti);
 • plaušu fibroze;
 • talasēmija;
 • personas ar imūndeficītu stāvokli (t. sk. HIV infekcija, medikamentoza imūndepresija, onkoloģiskas slimības u. tml.)

Jā, bet ne vairāk kā divas reizes. Ja savu pierakstu vēlēsies pārcelt trešo reizi, tad vakcīnai būs jāpiesakās no jauna.

Šobrīd reģistrēties vakcinācijai var tikai www.manavakcina.lv.

Ja iedzīvotāji nebūs veikuši reģistrēšanos caur www.manavakcina.lv un pa tālruni, to varēs izdarīt arī pie ģimenes ārsta. 

Pieteikties vakcīnai pie ģimenes ārsta varēs vēlāk nekā manavakcina.lv vai pa tālruni. Tiklīdz varēs reģistrēties pie ģimenes ārstiem, par to tiks paziņots.

Aizpildot pieteikumu, ir iespēja izvēlēties vietu jeb teritoriju, kurā gribētu saņemt Covid-19 vakcīnu. Šī informācija nepieciešama, lai vakcīnu varētu saņemt pēc iespējas tuvāk savai dzīvesvietai. 

Vakcinācijas vietas šobrīd vēl tiek plānotas un organizētas.

Ņemot vērā ierobežoto vakcīnu apjomu, šobrīd šādas iespējas nav. Vakcinācijas procesā tiks vērtētas visas Zāļu valsts aģentūras un Eiropas uzraugu rekomendācijas par vakcīnu piemērojamību noteiktām vecuma un veselības grupām.

Šobrīd aicinām iedzīvotājus pieteikties individuāli vietnē www.manavakcina.lv

Tiklīdz uzņēmumiem būs iespēja pieteikt savus darbiniekus, par to informēsim masu medijos, Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās un sociālo tīklu kontos.

Reģistrēšanās ātrāk nenozīmē cilvēka augstāku vietu rindā. Tā ir agrīna pieteikšanās, lai jau tagad varētu efektīvi plānot vakcinācijas kabinetu noslodzes un jaudas.

Vakcinācijas secību veidojot, tiks ņemta vēra cilvēka piederība (vai nepiederība) konkrētai prioritārai grupai un kalendārais mēnesis, kad tika saņemts pieteikums. Katra mēneša ietvaros saņemtie pieteikumi, kas atbilst katrai vakcinējamo grupai, tiks pēc nejaušības principa sarindoti. Pirmie vakcīnas saņems tie iedzīvotāji, kas iekļauti prioritārajās grupās.

Visas prioritārās grupas noteiktā secībā tiks aicinātas vakcinēties, kad lielākas vakcīnu devas ienāks valstī. 

Plāns paredz, ka no februāra tiks uzsākta vakcinācija sociālā atbalsta centru darbiniekiem un pakalpojumu saņēmējiem, kā arī senioriem. 

Turpinoties senioru vakcinācijai, plānota vakcinācijas uzsākšana visu pārējo prioritāro grupu pārstāvjiem, piemēram, cilvēkiem ar hroniskām slimībām, smagi slimiem cilvēkiem, cilvēkiem, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā ar bērniem, kuriem ir hroniskas un imūnsupresīvas slimības, operatīvo dienestu darbiniekiem un armijai, nozaru identificētajiem kritiskajiem darbiniekiem. 

Pēc prioritāru grupu vakcinācijas, plānots vakcinēt visus pārējos cilvēkus, kas nav kādā no prioritārajām grupām. 

Ja vakcīnu piegāde noritēs pēc plāna, līdz vasaras beigām var vakcinēt 70% pieaugušo cilvēku Latvijā.

Latvijā  veido centralizētu loģistikas ķēdi un speciālu IT risinājumu (manavakcina.lv), lai varētu vadīt jebkuru pieejamo vakcīnu devu nogādāšanu līdz iedzīvotājiem ātri un elastīgi.

Tiklīdz tiek piegādāta jauna vakcīnu krava, sistēma, balstoties uz iedzīvotāju pieteikumiem, varēs operatīvi aicināt cilvēkus uz vakcīnas saņemšanu.

Tiklīdz manavakcina.lv sāks darboties, šie cilvēki saņems aicinājumu uz norādīto kontaktinformāciju reģistrēties vēlreiz.

Tā kā manavakcina.lv vēl bija testa režīmā, tad tobrīd veiktie pieteikumi nav spēkā.

Manavakcina.lv izveidota, lai visi Latvijas iedzīvotāji, kas vēlas saņemt vakcīnu pret Covid-19, varētu tai pieteikties.

Vakcinācija ir brīvprātīga, un manavakcina.lv uzkrās un apkopos informāciju par cilvēkiem, kuri vēlas vakcinēties. Brīdī, kad vakcīnas būs pieejamas, šie dati tiks izmantoti vakcinācijas procesa organizēšanai.

Manavakcina.lv ir pieejama Latvijas iedzīvotājiem no 2021. gada 5. februāra.