Ogre vēsturiski ir veidojusies 20.gs. 20. un 30. gados, kad tā kļuva par iecienītu atpūtnieku un kūrorta pilsētu. Atrodoties divu upju – Ogres un Daugavas krastos – tā ir bagātīgi apveltīta ar dabas krāšņumu, daudzveidību un ir viena no Latvijas zaļākajām pilsētām. Vairāk kā pusi pilsētas platības klāj meži vai parki. Pilsētas viens no izteiksmīgākajiem akcentiem ir gājēju iela ar puķu un koku stādījumiem, skvēriem, vēsturisko apbūvi un mīlīgām kafejnīcām. Ogres teritorijā ir divi parki – Zilo kalnu dabas parks ar skatu torni un labiekārtotām takām un Špakovska dendroloģiskais parks. Gājēju, velosipēdistu un makšķernieku iecienīta ir promenāde gar Daugavu, kur Latvijas lielākā upe aplūkojama visā krāšņumā.

Pilsētas ainavu visos gadalaikos ar līkloču tecējumu un dabas daudzveidību bagātina arī Ogres upe. Dolomītu atsegumi, krasta ainavas, studentu veidotās skulptūras, arkveida tilts un gājēju promenāde rada piemērotu vidi gan mierīgu pastaigu, gan aktīva dzīvesveida cienītājiem.

Ogrē veselības maršruts ved no Ogres Evaņģēliski luteriskās baznīcas gan Ogres upes abiem krastiem. Gar Ogres upi izveidotais veselības maršruts ir lielisks papildinājums pilsētas iedzīvotāju un viesu iecienītajai atpūtas vietai.

Atklāšanas pasākums

2015. gada 22. augustā ar veselības maršruta atklāšanu Ogrē uzsākta Veselības ministrijas (VM) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) organizētā kampaņa „Aktīva ik diena!”. Veselības maršrutu atklāja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs un Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma lietu jautājumos Egils Helmanis.

Veselības maršruts Ogrē, kas ved no Ogres Evaņģēliski luteriskās baznīcas gar Ogres upi, pāri gājēju tiltam un tālāk gar otru upes krastu, ir viens no pieciem šāda veida maršrutiem visā Latvijā. Sadarbojoties ar pašvaldībām, kampaņas ietvaros tiks izveidoti veselības maršruti arī Jūrmalā, Tukumā, Varakļānos un Cēsīs, lai veicinātu iedzīvotāju fizisko veselību, apvienojot patīkamo ar lietderīgo – pastaigu brīvā dabā un fiziskās aktivitātes.

Vidēji 2 kilometrus garajos maršrutos tiks izvietoti informatīvi plakāti ar vingrojumiem veselības veicināšanai dažādām vecuma grupām, kurus izstrādājusi fizioterapeite Anna Sproģe.

Atklāšanas pasākumā apmeklētājiem bija iespēja arī laimēt veselības veicināšanas kartes, kas ir īpaši izveidotas kampaņas „Aktīva ik diena!” ietvaros un sniedz dažādas atlaides aktīvās atpūtas pakalpojumiem.