Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitātes

Eksperti skaidros, ko iesākt saaukstēšanās gadījumā un kādēļ temperatūras dēļ pie tevis nebrauc NMPD

Eksperti skaidros, ko iesākt saaukstēšanās gadījumā un kādēļ temperatūras dēļ pie tevis nebrauc NMPD

17.12.2018, 14:08

Temperatūra, iesnas, klepus, lauž kaulus un pašsajūta ir ļoti, ļoti slikta. Ko darīt? Dzert zāles, nedarīt neko, steigt uz slimnīcu vai zvanīt Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestam? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildi meklē ekspertu tiešsaistes diskusijā, kuru rīko Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD).

Lasīt vairāk...

Noslēdzies izglītojošo semināru cikls 10.-12.klašu meitenēm par krūšu veselību un pašpārbaudi

17.12.2018, 12:59

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis izglītojošos seminārus vispārējās izglītības iestāžu 10.-12. klašu izglītojamajām par krūšu veselību un to pašpārbaudes pareizu veikšanu. Pasākumu mērķis bija attiecīgās vecuma grupas meitenēm saistošā un viegli uztveramā veidā sniegt zināšanas par krūšu veselību un tās nozīmi, kā arī prasmes pareizas krūšu pašpārbaudes veikšanā un nevēlamu simptomu atpazīšanā.

Lasīt vairāk...

Noslēdzies izglītojošo pasākumu cikls par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu

17.12.2018, 12:25

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis izglītojošo pasākumu ciklu pirmsskolas izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu 1.–2. klašu izglītojamajiem par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu. Izglītojošo pasākumu mērķis bija sniegt bērniem zināšanas un prasmes par slimību profilakses jautājumiem un personīgās higiēnas ievērošanu, tai skaitā, pareizas roku mazgāšanas nozīmi un pamatprincipiem.  

Lasīt vairāk...

Norisinājās seminārs Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) dalībniekiem

13.12.2018, 16:49

7. decembrī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju šogad otro reizi rīkoja semināru Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) dalībniekiem, kurā pašvaldību pārstāvji tika iepazīstināti ar aktualitātēm veselības veicināšanas jomā, kā arī dalījās labajā prakse pieredzē veselības veicināšanā. Seminārā piedalījās 50 NVPT pārstāvji no 41 pašvaldības.

Lasīt vairāk...

Latvijas uzņēmumos īstenoti semināri par onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku un veselīga dzīvesveida pamatprincipiem

12.12.2018, 15:31

Novembrī veiksmīgi noslēgušies Slimību profilakses un kontroles centra organizētie semināri Latvijas iedzīvotājiem darbspējas vecumā par onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku un veselīga dzīvesveida pamatprincipiem. Kopumā tika īstenoti 26 semināri, kuros dažādos uzņēmumos strādājošie tika aicināti rūpēties par veselību un uzlabot savas dzīves kvalitāti. 

Lasīt vairāk...

Norovīrusu infekcijas profilakses pasākumi

05.12.2018, 16:59

Norovīrusu infekcija ir akūta vīrusu infekcijas slimība, kurai raksturīga caureja, spontāna vemšana, sāpes vēderā, neliela ķermeņa temperatūras paaugstināšanās, slikta dūša. Norovīrusu daudzums, kas spēj inficēt cilvēku ir niecīgs, tāpēc slimība ir ļoti “lipīga”.

Lasīt vairāk...
1. decembris – Pasaules AIDS diena!

1. decembris – Pasaules AIDS diena!

30.11.2018, 14:41

Kā katru gadu, arī šogad Latvijā tiek organizētas šai dienai veltītas aktivitātes.

Lasīt vairāk...

No 23.-30. novembrim visā Latvijā norisinās Eiropas testēšanas nedēļas aktivitātes.

23.11.2018, 12:25

No 23. līdz 30. novembrim 18 HIV profilakses punkti visā Latvijā pievienojas Eiropas iniciatīvai un piedalās Eiropas testēšanas nedēļā, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par HIV un hepatītu testu veikšanas nepieciešamību un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi.

Lasīt vairāk...
Meklēs veidu, kā mazināt antibiotiku lietošanu

Meklēs veidu, kā mazināt antibiotiku lietošanu

21.11.2018, 13:33

Ceturtdien, 22.novembrī, Rīgas Stradiņa universitātē norisināsies konference „Kopā pret antimokrobiālo rezistenci”, kuras ietvaros tiks prezentēts Latvijas Antimikrobiālās rezistences ierobežošanas un piesardzīgas antibiotiku lietošanas plāns „Viena veselība” 2019.-2023. gadam.

Lasīt vairāk...
Aiz gripas vakcīnas vairoga

Aiz gripas vakcīnas vairoga

15.11.2018, 12:08

Īpaši trausla attiecībā uz gripu ir mazu bērnu un grūtnieču veselība. Ne velti tieši šīs grupas pieder pie augstākas saslimstības un komplikāciju riska grupām, kurām valsts kompensē gripas vakcīnu 100% vai 50% apmērā. Kāpēc vakcinācija, pret kuru Latvijā tik daudzi izturas skeptiski, tomēr ir efektīvākais aizsardzības veids, skaidro Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu vakcinācijas centra vadītāja asoc. profesore Dace Zavadska.

Lasīt vairāk...

Izglītojošs pasākums “Veselīga uztura olimpiāde” vispārējo izglītības iestāžu 3.–4. klašu skolēniem par veselīga un sabalansēta uztura jautājumiem Aizputes, Baldones, Dundagas, Engures, Krimuldas, Mālpils, Nīcas, Salacgrīvas, Sējas un Zilupes novados

25.07.2019, 15:22

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “OnPlate” noslēdzis izglītojošu nodarbību īstenošanu vispārējo izglītības iestāžu 3.–4. klašu skolēniem par veselīga un sabalansēta uztura jautājumiem 10 pašvaldībās. Kopumā Aizputes, Baldones, Dundagas, Engures, Krimuldas, Mālpils, Nīcas, Salacgrīvas, Sējas un Zilupes novados īstenoti 16 pasākumi 3.–4. klašu skolēniem par veselīga un sabalansēta uztura jautājumiem, izglītojot 533 izglītojamos.

Lasīt vairāk...
Šodien Nacionālajam Veselību veicinošo skolu tīklam pievienojās vēl 16 izglītības iestādes

Šodien Nacionālajam Veselību veicinošo skolu tīklam pievienojās vēl 16 izglītības iestādes

09.11.2018, 15:24

Nacionālajam Veselību veicinošo skolu tīklam šodien pievienojās vēl 16 izglītības iestādēs – tām tika pasniegts apliecinājums par statusa “Veselību veicinoša izglītības iestāde” iegūšanu. Šobrīd kopumā šo statusu ir ieguvušas 103 izglītības iestādes no visas Latvijas. Tīkls Latvijā darbojas kopš 2015. gada.

Lasīt vairāk...
Masalu uzliesmojumi Eiropā

Masalu uzliesmojumi Eiropā

09.11.2018, 14:48

Vairākās Eiropas valstīs epidemioloģiskā situācija ar masalām paliek nelabvēlīga. Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) 2018. gada oktobra epidemioloģiskās uzraudzības pārskatā ziņoja par 13 547 masalu gadījumiem, kas tika reģistrēti 12 mēnešu laikā no 2017. gada 1. septembra līdz 2018. gada 31. augustam 28 Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) dalībvalstīs. Par masalu saslimšanas gadījumiem pēdējo 12 mēnešu laikā ziņots visās ES/EEZ valstīs. Visvairāk gadījumu ziņojusi Grieķija (3 171), Francija (2 792), Itālija (2 718), Rumānija (1 765) un Lielbritānija (1 007), attiecīgi 23%, 21%, 20%,13% un 7% no visiem reģistrētajiem gadījumiem. Šajā laika periodā dalībvalstīs reģistrēti 38 nāves gadījumi, kas saistīti ar masalām.

Lasīt vairāk...
Slimību profilakses un kontroles centrā tiekas Ziemeļu Dimensijas Sabiedrības veselības un sociālās labklājības partnerības eksperti

Slimību profilakses un kontroles centrā tiekas Ziemeļu Dimensijas Sabiedrības veselības un sociālās labklājības partnerības eksperti

09.11.2018, 08:28

Slimību profilakses un kontroles centrā 2018. gada 8.-9. novembrī notiek Ziemeļu Dimensijas Sabiedrības veselības un sociālās labklājības partnerības HIV, tuberkulozes un saistīto infekciju ekspertu grupas 7.sanāksme. Viens no galvenajiem sanāksmē izskatāmajiem jautājumiem ir hepatīts – tā ārstēšana, profilakse, diagnostika, kā arī kopējā situācija un izaicinājumi. Sanāksmē tiek izskatīts un apspriests arī Ekspertu grupas darba plāns 2019. gadam, kā arī dalība dažādos projektos.

Lasīt vairāk...
Laužam mītus par gripu!

Laužam mītus par gripu!

06.11.2018, 15:26

Lai izvairītos no gripas, vispirms jāpasargā sevi no nepareiziem priekšstatiem par šo lipīgo vīrusu infekciju, kas ik gadu aukstajos mēnešos cilvēkiem atņem ne vien darbaspējas, bet pat dzīvības. Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis skaidro biežākos mītus par gripu.

Lasīt vairāk...
Arī šogad SPKC kolektīvs savakcinēts pret gripu

Arī šogad SPKC kolektīvs savakcinēts pret gripu

25.10.2018, 14:14

Arī šogad, ar atbildību pret sevi un apkārtējiem, Slimību profilakses un kontroles centra kolektīvs vakcinējās pret gripu.

Lasīt vairāk...

Izglītojošs pasākums sievietēm par sieviešu reproduktīvās veselības jautājumiem

24.10.2018, 12:08

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA „OnPlate” uzsāk īstenot izglītojošus pasākumus sievietēm par sieviešu reproduktīvo veselību.

Lasīt vairāk...

Veiksmīgi aizvadīts pieredzes apmaiņas brauciens Krāslavas pašvaldībā

15.10.2018, 16:32

Pieredzes un ideju apmaiņai 12. oktobrī Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) pašvaldībām notika pieredzes apmaiņas brauciens uz Krāslavas pašvaldību. Pasākumā piedalījās 10 pašvaldību pārstāvji.

Lasīt vairāk...

Nosaka pagaidu aizliegumu jaunai vielai 2-Methylacetylfentanyl

11.10.2018, 11:57

No rītdienas, 2018.gada 12.oktobra, stāsies spēkā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteikts pagaidu aizliegums jaunai vielai 2-Methylacetylfentanyl un tās saturošiem izstrādājumiem. Pagaidu aizliegums tiek noteikts uz laika periodu līdz 12 mēnešiem un tas attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata minēto vielu vai tās saturošus izstrādājumus.

Lasīt vairāk...
Ieteikumi salmonelozes profilaksei

Ieteikumi salmonelozes profilaksei

09.10.2018, 10:48

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka Latvijā ir novērots salmonelozes gadījumu skaita pieaugums. Šī gada jūlijā tika reģistrēti 34 saslimšanas gadījumi ar salmonelozi (salīdzinājumam š. g. maijā reģistrēti 15 gadījumi un jūnijā - 22 gadījumi). Salmonelozes saslimšanas gadījumi tiek reģistrēti visa gada garumā, taču biežāk ar salmonelozi slimo vasaras siltajos mēnešos. Saslimšanas gadījumu pieaugums ir saistīts galvenokārt ar lietošanu uzturā neatbilstošos apstākļos gatavotos un uzglabātos pārtikas produktus.

Lasīt vairāk...

60-80 no 308 jaunumiem

...
©SPKC 2019. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC