Covid-19 Preses relīzes
Attēls

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu,  noskaidrojuši, ka pasažieri, kuriem apstiprināta Covid-19 infekcija braukuši autobusu maršrutos - 15. septembrī ar autobusu Rīga-Suntaži- Madliena-Ērgļi (AS CATA reiss nr. 7964), plkst. 10.40 no Rīgas uz Ērgļiem, 13. septembrī ar autobusu Rīga-Ogre (AS Nordeka reiss nr. 7788), plkst. 12.55 no Rīgas uz Ikšķili un atpakaļ ar autobusu Ogre – Rīga (AS Nordeka reiss nr. 7788), plkst. 20.38 no Ikšķiles uz Rīgu, 11. septembrī ar autobusu Nereta-Valle-Ķekava-Rīga (AS Nordeka reiss nr. 7249), plkst. 15.15 no Neretas uz Rīgu.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajos datumos šajos autobusu maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti Covid - 19 infekcijai raksturīgi simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

! Atgādinām, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

! Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas ar ārsta nosūtījumu (ārpus ģimenes ārsta darba laika, ja pacientam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes vai citas pazīmes, kas ir raksturīgas Covid-19 infekcijai bez ārsta, ārsta prakses vai ārstniecības iestādes nosūtījuma). Plašāk lasiet SPKC vietnē https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksatas-covid-19-analizes-kam-tas-veic-un-ka-jarikojas