Covid-19 Preses relīzes
attēls

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu,  noskaidrojuši, ka vairāki pasažieri, kuriem apstiprināta Covid-19 infekcija, 10. septembrī braukuši ar autobusu Aknīste-Rubeņi-Zasa-Jēkabpils (SIA Jēkabpils autobusu parks reiss nr. 6942), plkst. 8.25 no Zasas uz Jēkabpili un ar autobusu Daugavpils-Ilūkste- Zasa-Jēkabpils (SIA Jēkabpils autobusu parks reiss nr. 7897), plkst. 13.20 no Zasas uz Jēkabpili. Viens pasažieris devies tālāk maršrutā Jēkabpils-Ošāni-Lone-Nereta (SIA Jēkabpils autobusu parks reiss nr. 5494), plkst. 15.15 no Jēkabpils uz Neretu.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti Covid - 19 infekcijai raksturīgi simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

! Atgādinām, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

! Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas ar ārsta nosūtījumu (ārpus ģimenes ārsta darba laika, ja pacientam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes vai citas pazīmes, kas ir raksturīgas Covid-19 infekcijai bez ārsta, ārsta prakses vai ārstniecības iestādes nosūtījuma). Plašāk lasiet SPKC vietnē https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksatas-covid-19-analizes-kam-tas-veic-un-ka-jarikojas