Galvenais speciālists infektologs prof.Uga Dumpis klātesošos iepazīstināja ar zinātniskās literatūras rakstiem un pēdējām publikācijām, kas šobrīd pasaulē jau zināms par jauno koronovīrusa uzliesmojumu un vīrusa izcelsmi. Klātesošie tika iepazīstināti ar ASV saslimšanas gadījuma analīzi žurnālā Lancet.

SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs deva ieskatu galvenajās valsts rekomendācijās – kā rīkoties iedzīvotājam, ja bijis ceļojumā uz Ķīnu un ja parādās kādi no simptomiem. Viņš iepazīstināja ar pieejamo infomāciju SPKC mājaslapā un rekomendācijām ārstniecības iestādēm.

Indra Liniņa, NMPD Katastrofu medicīnas centra eksperte, atgādināja par ārstniecības iestāžu gatavību esošajai situācijai, lūdza pārskatīt iestādes gatavību iespējamā saslimšanas gadījuma ārstniecībai. NMPD ir uzrunājis Robežsardzi un robežas kontrolpunktus -  lidostas, ostas, dzelceļu, autoostas, lai vēstu uzmanību iespējamiem tūristiem, kuriem var būt saslimšanas pazīmes un sniedza rekomendācijas rīcībai.

SPKC speciāliste Elīna Dimiņa  aicināja izvērtēt iestādes padomāt par konkrētu rīcību: vai slimnīcu atbildīgie darbinieki zin kur stāv aizsargmaskas, vai zin kam jāzvana rīcības gadījumā un aicināja sekot aktuālajai informācijai SPKC mājas lapā.

Nacionālā references laboratorijas vadītāja Jeļena Storoženko demonstrēja analīžu paraugu pareizu paņemšanu pacientam, pareizu ievietošanu un instrukciju transportēšanai.

Noslēgumā ārstniecības iestāžu pārstāvji diskutējot pārrunāja praktiskus jautājumus, par nepieciešamajām darbībām dezinfekcijas līdzekļu izvēlē, virsmu dezinficēšanā, pareizu analīžu paraugu paņemšanā un individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanā.

attēls