Aktualitātes Ceļotājiem
Attēls

Latvijā šogad ir pieaudzis A hepatīta gadījumu skaits. Līdz š.g. 28.jūnijam ir reģistrēts 31 vīrushepatīta A gadījums no kuriem 17 (57%) gadījumi saistīti ar ceļošanu uz Baltkrieviju (11) Maroku (1), Ēģipti (1), Tanzāniju (1) un Zanzibāru (1), kā arī iepriekšējās nedēļas laikā reģistrēti divi A hepatīta saslimšanas gadījumi, ar ceļojuma vēsturi uz Gruziju. Gadījumi savā starpā nav saistīti, bet abi saslimušie bija apmeklējuši Batumi pilsētu. 

A hepatīta vīruss viegli izplatās, ja netiek ievērota personīgā higiēna. Ja tiek piesārņots ūdens vai pārtikas produkti, var izcelties slimības uzliesmojumi ar lielu saslimušo skaitu.  

A hepatīts izplatīts visā pasaulē, taču visbiežāk valstīs, kurās ir slikti higiēnas apstākļi un grūtības ar droša dzeramā ūdens apgādi. Tādēļ, plānojot ceļojumus, jāņem vērā infekcijas izplatība konkrētajā reģionā. ( https://wwwnc.cdc.gov/travel/yellowbook/2024/infections-diseases/hepatitis-a

Ceļojuma laikā nepieciešams ievērot personīgo higiēnu - mazgāt rokas, nelietot potenciāli bīstamus produktus ( produktus, kas ātri bojājas), uzturā ieteicams lietot fasētu dzeramo ūdeni.  

Ja atgriežoties no ceļojuma parādās infekcijas slimības pazīmes - drudzis, slikta pašsajūta, sāpes, vemšana, konsultējieties ar veselības aprūpes sniedzēju un informējiet viņu par savu ceļojumu.