Aktualitātes

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA „OnPlate” uzsāk īstenot izglītojošus pasākumus sievietēm par sieviešu reproduktīvo veselību.

Izglītojošā pasākuma „Starp mums, meitenēm, runājot” galvenais mērķis ir saprotamā un neformālā veidā sievietēm skaidrot būtiskākos jautājumus, kas saistīti ar reproduktīvo veselību. Nodarbībās tiks runāts par veselīga dzīvesveida ietekmi uz reproduktīvo veselību; kontracepciju, to veidiem un efektivitāti; seksuāli transmisīvām infekcijām, simptomiem, to profilaksi; intīmās higiēnas nozīmi; profilaktisko pārbaužu veikšanas nepieciešamību, menopauzi, grūtniecību un citiem ar reproduktīvo veselību saistītiem jautājamiem. Nodarbības tiks īstenotas brīvā atmosfērā. Katrai apmeklētājai būs arī iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus un saņemt speciālistu atbildes. Visi dalībnieki saņemt noderīgus informatīvus materiālus. Dalība ir bezmaksas.

Nodarbības tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās” (Identifikācijas Nr.9.2.4.2/16/I/106) ietvaros.

Līdz 2019. gada 30. septembrim kopā tiks īstenoti vismaz 34 izglītojoši pasākumi Aizputes, Babītes, Baldones, Dundagas, Durbes, Engures, Ērgļu, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Krimuldas, Līgatnes, Lubānas, Mālpils, Mērsraga, Nīcas, Pārgaujas, Priekuļu, Salacgrīvas, Sējas, Tērvetes, Vaiņodes, Viļānu un Zilupes novadu pašvaldībās.

Nodarbības vadīs ginekoloģe Karlīna Elksne un psihoterapeite Aina Poiša.

Pirmās trīs nodarbība norisināsies:

1) 11.oktobrī, Babītes novadā, no plkst. 14:00 līdz plkst. 16:00;

2) 12.oktobrī, Baldones novadā, no plkst. 13:00 līdz plkst. 15:00;

3) 7.novembrī, Inčukalna novadā, no plkst. 11:30 līdz plkst. 13:30.

Nodarbības ilgums: 120 minūtes.

Papildu informāciju par pasākumu un iespējām pieteikties var iegūt sazinoties ar Alisi pa tālruņa numuru 26377122 vai rakstot uz epastu alise@onplate.lv

Papildu informācija par projektu:

• www.spkc.gov.lv sadaļā „Projekti” apakšsadaļā „ESF 9.2.4.2. PASĀKUMA PROJEKTS”.