Aktualitātes

Rīt, 12.martā, plkst. 10.00 aicinām skatīties tiešraidi par jautājumiem, kas saistīti ar nieru veselību.

Katru gadu martā tiek atzīmēta Pasaules nieru diena, kuras ietvaros īpaša uzmanība tiek veltīta nieru veselībai.

Pasaules nieru dienas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību nieru nozīmei cilvēka organismā, informēt par riska faktoriem, kas ietekmē nieru veselību, un to, kā sadzīvot ar nieru slimību, ja tāda jau ir.

Nieres ir  svarīgs orgāns, kas nodrošina ne tikai mūsu veselību, bet arī labsajūtu. Lielākoties cilvēki nezina, ka paaugstināts asinsspiediens un cukura diabēts ir galvenie hronisku nieru slimību riska faktori. Laicīgi pamanot nieru slimību simptomus, tās ir ārstējamas. Tāpēc ir informēt sabiedrību par veselīga dzīvesveida un ūdens nozīmi nieru veselības saglabāšanā.

Tiešraides laikā interesenti varēs uzzināt kā rūpēties par nieru veselību un no kā vajadzētu izvairīties, lai novērstu nieru saslimšanas.

Tiešraidē piedalīsies:

  • Dr. Georgijs Moisejevs, nefrologs, dietologs , SIA Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvis;
  • Dr. Dace Trumpika, internists, diētas speciāliste,  Nieru un nieru aizstājterapijas klīnika, SIA Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve;
  • Dr. Jurgita Gailite, bērnu endokrinologs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve.

Aicinām uzdot jautājumus ekspertiem par nieru veselību un nieru slimību profilaksi, iesūtot tos līdz šodienas pēcpusdienai uz e-pastu prese@spkc.gov.lv.  

Diskusiju būs iespējams vērot interneta vietnē www.spkc.gov.lv

Tiešsaites seminārs