Aktualitātes
attēls

Tiešraide

Temperatūra, iesnas, klepus, lauž kaulus un pašsajūta ir ļoti, ļoti slikta. Ko darīt? Dzert zāles, nedarīt neko, steigt uz slimnīcu vai zvanīt Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestam? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildi meklē ekspertu tiešsaistes diskusijā, kuru rīko Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD).

Šobrīd arvien biežāk cilvēki saslimst ar dažādām elpceļu slimībām, ko parasti dēvē par saaukstēšanos. Bieži šādās situācijās cilvēki nezina, ko iesākt, kādas zāles dzert un kur meklēt palīdzību, tāpēc nereti, cerot uz vienīgo glābiņu, zvana NMPD. Taču ārkārtas dienestam nav pienākums doties šādus izsaukumos, jo vienkāršu saslimšanu gadījumos jāsazinās ar savu ģimenes ārstu. Bet ko darīt, ja ģimenes ārsts nav pieejams? Kur saņemt palīdzību?

Tāpat konstatēti pirmie gadījumi, kad cilvēki ir saslimuši ar gripu. Vai gripa šogad skars daudzus un vai vēl ir iespēja no tās izvairīties, vakcinējoties? Un kā rīkoties, ja rodas aizdomas par saslimšanu ar gripu?

Tiešsaistes diskusija notiks 18.decembrī plkst.10.00

www.vm.gov.lvwww.spkc.gov.lv; SPKC, NMPD un NVD Facebook lapās

Diskusijā piedalīsies:

  • Elīna Dimiņa, SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja;
  • Dagnija Bērziņa, NVD Kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču nodaļas vadītāja;
  • Ieva Melišus, NVD Ambulatoro pakalpojumu nodaļas vadītāja.
  • Liene Cipule, NMPD direktore.

Interesējošos jautājumus diskusijas dalībniekiem varat iesūtīt prese@spkc.gov.lv.

Ilze Arāja

Komunikācijas nodaļas vadītāja, Slimību profilakses un kontroles centrs

tālr. 67387667;29487552; prese@spkc.gov.lv