1987. gadā, cīnoties pret Daugavpils HES būvniecību un apturot to, tika nosargāta dabas parka “Daugavas loki” teritorija, kas kopā ar Augšdaugavas aizsargājamo ainavu apvidu, ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.

Lai iepazīstinātu ar īpaši aizsargājamo dabas teritoriju un tajā pašā laikā pasargātu to, Dinaburgas pils drupu apkārtnē dažādu iniciatīvu ietvaros ir uzstādīti infrastruktūras elementi apmeklētāju daudzveidīgajām vajadzībām un izveidota izziņas taka „Dinaburga – Daugavpils priekštece“. Ir arī iespēja smelties enerģiju no dabas, dodoties pastaigā pa veselības taciņu. Sāc ar skaisto ainavu aplūkošanu no savām spējām un garastāvoklim piemērotākās skatu platformas, tad, sekojot norādēm, dodies ciemos pie upes. Pastaigas laikā apstājies, ieelpo, ieklausies, papriecājies par dabas dzīvotspējas burvību un Daugavas nebeidzamo enerģiju. Nododoties veselīgai atpūtai dabā, izmēģini ko jaunu un izpildi veselības maršruta vingrinājumus, ko izstrādājis Slimību profilakses un kontroles centrs.

Atrodoties divu upju – Ogres un Daugavas krastos -tā ir bagātīgi apveltīta ar dabas krāšņumu, daudzveidību un ir viena no Latvijas zaļākajām pilsētām. Vairāk kā pusi pilsētas platības klāj meži vai parki. Pilsētas viens no izteiksmīgākajiem akcentiem ir gājēju iela ar puķu un koku stādījumiem, skvēriem, vēsturisko apbūvi un mīlīgām kafejnīcām. Ogres teritorijā ir divi parki – Zilo kalnu dabas parks ar skatu torni un labiekārtotām takām un Špakovska dendroloģiskais parks. Gājēju, velosipēdistu un makšķernieku iecienīta ir promenāde gar Daugavu, kur Latvijas lielākā upe aplūkojama visā krāšņumā.

Atrašanās vieta - Veselības taciņa atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorija, kas kopā ar Augšdaugavas aizsargājamo ainavu apvidu ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā. Tā papildina publisko ārtelpu pie Dinaburgas pilsdrupām.