Būšnieku ezers kļuvis par brīnišķīgu aktīvās atpūtas cienītāju objektu, kura īpašo dabas skaistumu tagad iespējams izbaudīt ne tikai peldētājiem un laivotājiem, bet, dodoties pa jauno, 8 km garo dabas taku apkārt visam ezeram, arī velobraucējiem, skrējējiem, pastaigu mīļotājiem un arī ornitologiem.

3,4km garajā veloceliņa posmā no Būšnieku ezera laivu bāzes (Staldzenes iela 61) līdz briežu dārzam (Talsu iela 127A) izveidota veselības taka, kurā uzstādīti 10 informatīvie stendi ar vingrojumiem visām vecumu grupām. Interesentiem iespējams veikt 3,4km garo posmu turp un atpakaļ vai arī turpināt ceļu pa 8km garo dabas taku apkārt ezeram.

Braucienu uz Būšnieku ezeru lieliski var apvienot ar netālu atrodošā briežu dārza apmeklējumu. 32 ha lielais Ventspils Briežu dārzs atrodas pie Būšnieku ezera, Talsu ielā 240 un darbojas kopš 2006. gada. Apmeklējot Briežu dārzu, ir iespēja no skatu torņa vērot savvaļas dzīvniekus: staltbriežus un dambriežus dabīgos apstākļos.

Ezera purvainajā krasta zonā izveidota jaunā 187 metru gara gājēju laipa ar skatu platformu putnu vērošanai, uz kuras uzstādīti arī soliņi un informatīvā planšete ar Būšnieku ezerā sastopamo putnu attēliem. Pie Būšnieku ezera atpūtu iecienījušas gan ģimenes, gan makšķernieki un sērfotāji. Te ir labiekārtotas peldvietas un piknika vietas, velosipēdu novietnes, laivu bāzē var iznomāt laivu, bet sērfotāju ērtībai ierīkotas laipas. Ventspils pilsētas apskati īpaši ērtu padara veloceliņu infrastruktūra pilsētā veloceliņi vijas jau teju 60 km garumā. Ierodoties Ventspilī ar velosipēdu, ērti var apskatīt visas pilsētas skaistākās vietas, kā arī doties uz Būšnieku ezeru pa kvalitatīviem veloceliņiem.

Būšnieku ezers un pie tā izveidotā veselības taka atrodas tikai dažu kilometru attālumā no Ventspils centra. Tas meklējams Piejūras zemienē, Ventspils pilsētas ziemeļu-ziemeļaustrumu daļā pie Kolkas ceļa.