Dabas taka pie Bušnieku ezera ir viena no iecienītākajām Ventspils iedzīvotāju atpūtas vietām. Šeit atpūšas peldētāji, pastaigu un vizināšanās ar laivām cienītāji, skrējēji, velo entuziasti un pat ornitologi. Visiem šeit ir tīkama nodarbe. Bet šobrīd taka ir kļuvusi pievilcīgāka, jo te ir uzstādīts taustes stends, norādītāji, teritorija ir sakopta, bet dienviddaļā uzstādītas septiņas zivju skulptūras.

3,4km garajā veloceliņa posmā no Būšnieku ezera laivu bāzes (Staldzenes iela 61) līdz briežu dārzam (Talsu iela 127A) izveidota veselības taka, kurā uzstādīti 10 informatīvie stendi ar vingrojumiem visām vecumu grupām. Interesentiem iespējams veikt 3,4km garo posmu turp un atpakaļ vai arī turpināt ceļu pa 8km garo dabas taku apkārt ezeram.

Takas malā, pa labi no autostāvvietas Talsu ielā ir uzstādīts taustes stends. Uz stenda tiek atveidota taustes takas līnija,  pieejamie objekti, kā arī iebūvētas trīs dzīvnieku figūriņas no organiskā stikla. Kartē sīki norādīta vides pieejamība apmeklētajiem invalīdu ratiņkrēslos, seguma virsmas slīpuma maiņa, ugunskura, peldēšanas vietu, autostāvvietas apzīmējumi un citi, apmeklētajiem noderīgi apzīmējumi. Tāpat šeit ir informācija ne tikai par Bušnieku ezeru un taku, bet arī par apkārtējo dabu, sastopamiem dzīvniekiem, putniem un zivīm ezerā. Bušnieku ezera purvainajā krasta zonā izveidota  187 metru gara gājēju laipa ar skatu platformu putnu vērošanai, uz kuras uzstādīti arī soliņi un informatīvā planšete ar Būšnieku ezerā sastopamo putnu attēliem. Pie Būšnieku ezera atpūtu iecienījušas gan ģimenes, gan makšķernieki un sērfotāji. Te ir labiekārtotas peldvietas un piknika vietas, velosipēdu novietnes, laivu bāzē var iznomāt laivu, bet sērfotāju ērtībai ierīkotas laipas. Ventspils pilsētas apskati īpaši ērtu padara veloceliņu infrastruktūra pilsētā veloceliņi vijas jau teju 60 km garumā. Ierodoties Ventspilī ar velosipēdu, ērti var apskatīt visas pilsētas skaistākās vietas, kā arī doties uz Būšnieku ezeru pa kvalitatīviem veloceliņiem.

Braucienu uz Būšnieku ezeru lieliski var apvienot ar netālu atrodošā briežu dārza apmeklējumu. 32 ha lielais Ventspils Briežu dārzs atrodas pie Būšnieku ezera, Talsu ielā 240 un darbojas kopš 2006. gada. Apmeklējot Briežu dārzu, ir iespēja no skatu torņa vērot savvaļas dzīvniekus: staltbriežus un dambriežus dabīgos apstākļos.

Lai Bušnieku ezera apmeklētajiem būtu vieglāk orientēties, Staldzenes ielā, pirms laivu bāzes tiek uzstādīts jauns takas sākumposma rādītājs pa meža taciņu, kas ved gar veselības taku un koka gājēju celiņu ar skatu torni tas galā, lai vērotu putnus.