Starp Teiču purvu rietumos, Maltas upi austrumos, 13 km uz dienvidiem no Lubāna ezera atrodas senu teiku apvīta Latvijas mazpilsēta Varakļāni.

Apmeklētājiem tiek piedāvāta pastaiga pa senās pilsētiņas centrālo daļu, kur var iepazīt skaistākās arhitektūras pērles – Sv.Viktora kapelu, Romas katoļu un luterāņu draudzes baznīcas, izstaigāt skvēru ar labirintu un apskatīt cilindrveidīgo saules pulksteni, kā arī uzzināt par Varakļānu nosaukuma izcelsmi un anekdotes “Varakļōni pīci, pīci” rašanos.

Varakļānu muižas pils aicina savus apmeklētājus uz interesantiem nostāstiem tās labirintos, kuros jau vairākus gadus darbojas Varakļānu Novada muzejs. Varbūt kādam izdosies saklausīt, kā vienā no pils sienām iemūrētais “Dzīvais zobens” griežas ap savu asi asins pildītā mucā vai arī “Lielā zābaka” mistiskos soļus pils vecajās kāpnēs. Papildus tam aktīvas pastaigas romantiskā stila ainavu parkā, kur sūnām apaudzis Kažavas upītes krastā guļ teiksmainais “Mīlestības akmens” un gaida jaunus mīlas apliecinājumus.

Varakļānos veselības maršruts veido noslēgtu apli pa Pils parka teritoriju. Trīsrindu aleju ieskautajā liepu parkā izveidotais Veselības maršruts un tajā atrodamie trenažieri āra vingrošanai aicina būt aktīviem ikvienu iedzīvotāju un ciemiņu.

Atklāšanas pasākums

2015.gada 26. septembrī Varakļānos tika atklāts veselības maršruts. Sanākušie sportot gribētāji bija labā omā, tāpēc netrūka ne smieklu, ne jaunu iepazīšanos, kas radīja lielisko kopā būšanas pēcgaršu. 

Droši varam teikt, ka Varakļānos dzīvo sporta entuziasti, jo pat lielā lietus gāze nespēja izjaukt Sporta dienas pasākumus. Pirmais no tiem bija Veselības maršruta atklāšana. Tas nekas, ka bikšu gali izmirka vienā mirklī un dažam arī kājas kļuva slapjas visai ātri – maršruts tika iziets, visi vingrinājumi izpildīti pēc labākās sirdsapziņas un arī vārdi atminēti, jo gājiens no viena stenda pie otra, uz kuriem izlasāms, kā pildīt konkrēto vingrojumu un kamdēļ tas vajadzīgs, notiek, minot vārdus, kas sākas ar konkrētu burtu.

Sanākušos sportistus un entuziastus sveica arī Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs, varakļāniete, Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Maija Pauniņa un sporta svētku organizators Rinalds Zeps.

Jāpiebilst, ka Varakļānos izlozēs kārtībā trīs laimīgie saņēma veselības veicināšanas kartes, kas paredz ievērojamas atlaides dažādās ar veselības uzlabošanu saistītās iestādēs.