Sākot ar 2022. gada 12. augustu, Latvijā ir pieejama vakcīna pret pērtiķu bakām un, saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām, ir vakcinējamas šādas personas:  

  • pērtiķu baku slimnieku kontaktpersonas, kuras nosūta uz vakcināciju ar e-nosūtījumu: 

  • SPKC epidemiologs noskaidrojot kontaktpersonas pērtiķu baku gadījuma epidemioloģiskas izmeklēšanas laikā vai saņemot informāciju par kontaktpersonu Eiropas Savienības Agrās brīdināšanas un reaģēšanas sistēmas (EWRS) ietvaros; 

  • ārsts, saņemot informāciju no pacienta par ciešu kontaktu ar pērtiķu baku slimnieku un izvērtējot inficēšanās risku; 

  • personas ar augstu inficēšanās risku, kas tiek nosūtītas uz vakcināciju ar e-nosūtījumu, kuru sagatavo ārsts, ja ir konstatēts augsts inficēšanās risks personai ar diagnosticētu HIV/AIDS vai seksuālās transmisijas infekciju (STI); 

  • ārstniecības personas un laboratorijas darbinieki, kuri veicot darba pienākumus nonāk ciešā kontaktā ar pērtiķu baku pacientu un/vai izmeklējamo pērtiķu baku pacienta materiālu. Šīs personas tiek nosūtītas uz vakcināciju ar ārstniecības iestādes rīkojumu;

  • personas, kuras ārsts ir identificējis kā personas ar augstu inficēšanās risku;

  • personas ar augstu inficēšanās risku sadarbības projekta ar nevalstisko organizāciju “Mozaīka”ietvaros "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” vakcinācijas kabinetā.

Arī speciālisti, kas nav līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu (maksas speciālisti) var pacientu nosūtīt uz vakcināciju. 

Riska grupas pacienti, kuri dzimuši līdz 1980. gadam ir vakcinējami ar vienu vakcīnas devu, pārējiem jāsaņem divas devas ar vismaz 28 dienu intervālu.  

Papildu informācija ir pieejama Imunizācijas valsts padomes rekomendācijās saistībā par pērtiķu bakām – pirmsekspozīcijas un pēcekspozīcijas vakcinācija

Pacienta nosūtījums uz vakcināciju tiek noformēts vienotājā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā un tajā tiek ierakstīts arī vakcinācijas fakts.  

Pacienta līdzmaksājumu par vakcināciju neiekasē. 

Vakcinācija pret pērtiķu bakām tiek veikta šādās slimnīcās: 

Slimnīcas nosaukums 

Kontakttālrunis pierakstam vakcinācijai pret pērtiķu bakām 

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, SIA 

67014711 

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, VSIA 

67069280 

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, VSIA 

80708866 

Daugavpils reģionālā slimnīca, SIA 

65439529, 65405252 

Rēzeknes slimnīca, SIA 

68805050 

Jelgavas pilsētas slimnīca, SIA 

63030120 

Jēkabpils reģionālā slimnīca, SIA 

65237816 

Liepājas reģionālā slimnīca, SIA 

26653224 

Vidzemes slimnīca, SIA 

64202601, 64202603 

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, SIA 

63624665 

Vakcīna pret pērtiķu bakām būs pieejama minētajās ārstniecības iestādēs un pērtiķu baku slimnieku kontaktpersonai tiks nodrošināta uzņemšanas nodaļā 24/7 režīmā, citām riska grupām – pēc iepriekšēja pieraksta.