20.08.2012, 00:00

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir uzsācis kārtējo savvaļas lapsu un jenotsuņu vakcināciju pret trakumsērgu. Vakcinācijai tiks izmantota dzīva novājināta trakumsērgas vīrusa vakcīna „Lysvulpen por.a.u.v.”. Vakcīna šķidrā veidā ievietota folija kapsulā, kas iestrādāta barības apvalkā. Ēsma izskatās kā brūngans kubiņš, nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti. Vakcīnas ar lidaparātu palīdzību tiks izvietotas vienmērīgi visā Latvijas Republikas sauszemes teritorijā, ieskaitot piepilsētas un neapdzīvotas pilsētu teritorijas, uz 1km2 izsviežot 23 - 25 vakcīnas ēsmas ar 500 metru atstarpi starp lidojumu joslām.

Vakcīna nav bīstama ne cilvēkiem, ne apkārtējai videi. Tomēr, kad vakcīna (nevis ēsma) nonāk uz gļotādas vai brūcē, cilvēkam būtu ieteicama antirabiskā palīdzība atbilstoši „Verorab” vakcīnas lietošanas instrukcijai, kura ir pieejama Zāļu valsts aģentūras mājas lapā: INSTRUKCIJA

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāju Irinu Lucenko, tālr. 67081504.