24.04.2012, 00:00

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka 2012.gada 18.aprīlī saņemtajā Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vēstulē sniegta informācija, ka Latvijas teritorijā 23.aprīlī plāno uzsākt lapsu un jenotsuņu vakcināciju pret trakumsērgu. Līdzīgi kā iepriekšējās reizēs vakcīnas tiks izliktas ar lidaparātu palīdzību.

Vakcinācijai tiks izmantota dzīva novājināta trakumsērgas vīrusa SAD BERN MSV Bio 10 celmu saturoša vakcīna „Lysvulpen por.a.u.v.".

Vakcīna šķidrā veidā ievietota folija kapsulā, kas iestrādāta barības apvalkā. Ēsma izskatās kā brūngans kubiņš, nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti. Vakcīnas tiks izvietotas vienmērīgi pa visu sauszemes teritoriju, ieskaitot piepilsētas un neapdzīvotas pilsētu teritorijas, uz 1km 2 izsviežot 23-25 vakcīnas ēsmas ar 500 metru atstarpi starp lidojumu joslām.

Pēc PVD sniegtās informācijas vakcīna nav bīstama ne cilvēkiem, ne apkārtējai videi. Tomēr, ja vakcīna (nevis ēsma) nonāk uz gļotādas vai brūcē, cilvēkam būtu ieteicama antirabiskā palīdzība atbilstoši „Verorab" vakcīnas lietošanas instrukcijai, kura ir pieejama Zāļu valsts aģentūras mājaslapā.

Ja ir nepieciešama papildus informācija, lūdzam sazināties ar Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāju Irinu Lucenko, tālr. 67081504.