Uz salas aiz Jelgavas pils – applūstošajās Lielupes palienes pļavās ganās vairāk kā 80 savvaļas zirgi. Šīm pļavām piešķirts Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamo dabas teritoriju statuss – Natura 2000, jo pļavās sastopama nozīmīga augu un putnu daudzveidība.

Lielupes palienes pļavās iekārtots arī Veselības maršruts. Maršruta sākumā izvietota informatīva zīme ar informāciju par ceļā veicamajiem uzdevumiem. Lai tos neaizmirstu – nofotografē un sasniedzot kontrolstabiņus – izpildi vingrinājumus.

Katru dienu cilvēkam ir ieteicams noiet vismaz 10000 soļu – apmēram 7 km.

Šī pastaigu taka un skatu tornis ir viens no veidiem kā vari būt aktīvs, turklāt ar pievienoto vērtību – svaigā gaisā, bez maksas un iepazīstot Lielupes palienas pļavas.

Dodoties šajā pastaigā būsi pieveicis jau apmēram 8000 soļus.

Ja pastaigas laikā uzkāpsi skatu tornī un izpildīsi uzdevumus kontrolpunktos, būsi sasniedzis nepieciešamo dienas soļu skaitu un Tavs ķermenis pateikts Tev PALDIES!

  1. Lai fiziskās aktivitātes būtu pilnvērtīgākas, pirms pastaigas iesildies un atsildies veicot apļveida kustības potīšu, ceļu, gūžu, plecu, elkoņu un plaukstu locītavās.
  2. Skatu tornis: Uzkāp skatu tornī un izpildi elpošanas vingrinājumu: Sākuma stāvoklis: stāvus, kājas kopā, plaukstas uz vēdera. Vingrinājums: Dziļi ieelpo. Ieelpas laikā vēders piepūšas kā balons. Izelpas laikā saplok. Bērni līdz 12 gadiem– 3x; No 13 gadiem un pieaugušie: 5x.
  3. 1000 m Sākuma stāvoklis: Stāvus, kājas plecu platumā, rokas uz gurniem. Vingrinājums: Noliecies pa labi, noturi 10 sek. un atkārto uz otru pusi. Jāsajūt viegli velkoša sajūta.
  4. 2000 m Sākuma stāvoklis: Stāvus uz vienas kājas, rokas saliektas aiz galvas. Vingrinājums: Noliecies pa labi un cel labo kāju sānis augšup. Atkārto uz otru pusi. Atkārto uz katru pusi atbilstoši vecumam: 4-12 gadi – 5x; 13-65 gadi – 7x; 66 < 5x.
  5. Galapunkts Pastaigas laikā atrodi nelielu akmentiņu. Kad esi nonācis takas galapunktā izpildi koordinācijas vingrinājumu: Met akmentiņu gaisā, metiena laikā sasit plauktas 2 reizes, tad 3 reizes. Atkārto: bērni 7x; Pieaugušie – 10x.

Tu esi radīts kustībai!

! Uzturēšanās Veselības takā aizliegta putnu ligzdošanas laikā no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam.