Информация на русском языке доступна здесь.

Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā ir brīvprātīga, tostarp veselības aprūpes darbiniekiem. Ņemot vērā vakcīnu pakāpenisko ienākšanu tirgū, sākumā tiek vakcinētas visneaizsargātākās Latvijas sabiedrības grupas. Mērķis ir nodrošināt nepārtrauktu veselības aprūpes sistēmas darbu, kā arī samazināt mirstības un saslimstības radīto slogu uz veselības aprūpes sistēmu.

Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā ir brīvprātīga.

Sākot no 28. decembra pirmie vakcīnas saņēma veselības aprūpes darbinieki, kuri strādā ar Covid-19 pacientiem slimnīcās un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Pēc tam secīgi vakcinēti tika pārējie veselības aprūpes darbinieki. Plānots, ka nākamie vakcīnas saņems sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti, cilvēki ar hroniskām slimībām un cilvēki no 60 gadu vecuma (sākot ar vecākajiem cilvēkiem 90+, 80+ 70+ utt.), kā arī operatīvo dienestu darbinieki, izglītības iestāžu darbinieki, cilvēki ieslodzījuma vietās un visi pārējie Latvijas iedzīvotāji. Plānots, ka visi pārējie Latvijas iedzīvotāji varēs vakcinēties sākot ar 2021. gada otro ceturksni.

Prioritāri vakcinējamo iedzīvotāju saraksts atrodams Veselības ministrijas mājaslapā
 

Vakcinācijai var pieteikties:

  1. www.manavakcina.lv 
  2. pa bezmaksas tālruni 8989
  3. pie ģimenes ārsta

Šeit atradīsi ārstniecības iestādes un ģimenes ārstu prakses, kur veic vakcināciju pret Covid-19 

Vakcinācija liela mēroga vakcinācijas centros

Vakcinācija 12-17 gadus veciem jauniešiem 

 

Pirms vakcinācijas ārstniecības persona uzdos noteiktus jautājumus par veselību, ko noskaidro visām personām pirms vakcinācijas. Ar jautājumiem var iepazīties pirms vakcinācijas  apskates veidlapā.

Vakcinācijas veidlapa

 

Papildus informāciju par pieteikšanās procesu meklē biežāk uzdoto jautājumu sadaļā.