Preses relīzes

Šajā gripas sezonas laikā atbilstoši pieejamajam vakcīnu apjomam valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu varēs saņemt plašāks iedzīvotāju loks. Jau noteiktās personu grupas*, kurām ir iespējams veikt valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu paplašinātas ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvjiem, Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm – policistiem, ugunsdzēsējiem, robežsargiem -, vispārējās izglītības iestāžu pedagogiem, kā arī ieslodzītajiem un ieslodzījumu vietās nodarbinātajiem, kas nonāk tiešā saskarē ar ieslodzītajiem.

Kā saņemt valsts apmaksātu gripas vakcīnu?

No šodienas, 22.decembra Covid-19 vakcinācijas kabinetos valsts apmaksātu gripas vakcīnu var saņemt seniori. Tomēr lūgums, pirms doties uz Covid-19 kabinetu, pārliecināties, vai pret gripu nepotē arī seniora ģimenes ārsts.

No ceturtdienas, 23. decembra Covid-19 vakcinācijas kabinetos valsts apmaksātu gripas vakcīnu var saņemt arī hroniskie pacienti, grūtnieces, pedagogi, policisti, robežsargi, ugunsdzēsēji, ielsodzījuma vietu darbinieki un NBS spēku pārstāvji.

Visiem iekšlietu darbiniekiem un NBS pārstāvjiem pirms valsts apmaksātas gripas vakcīnas saņemšanas jāuzrāda darba apliecība un personu apliecinošs dokuments, senioriem - tikai personu apliecinošs dokuments, hroniskajiem pacientiem, grūtniecēm un pedagogiem būs uz vietas jāaizpilda pašapliecinājums par piederību šai grupai.

Būtiski!

Covid-19 vakcinācijas kabinetos vakcīnu pret gripu var saņemt atsevišķi vai kopā ar balstvakcināciju pret Covid-19. Atbilstoši Imunizācijas valsts padomes atzinumam, vakcināciju pret abām infekcijas slimībām ir iespējams veikt vienlaikus.

Jau ziņots, ka gripas aktivitāte palielinājusies visā Eiropas reģionā. Tādēļ negaidot plašu gripas izplatību arī Latvijā, šobrīd ir piemērots laiks vakcinācijas veikšanai. Vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un citi, kuriem ir novājināta imunitāte. Vienlaikus vakcinēties pret gripu ir būtiski arī citām personu grupām, kurām savas profesionālās nodarbošanās dēļ pastāv paaugstināts inficēšanās risks.

*Tāpat kā iepriekš valsts apmaksāta vakcinācija pret gripu tiek nodrošināta:

  • senioriem vecumā no 65 gadiem;
  • sociālās aprūpes centru darbiniekiem un iedzīvotājiem;
  • ārstniecības personām un ārstniecības atbalsta personām;
  • pieaugušajiem un bērniem, kuri slimo ar hroniskām slimībām;
  • grūtniecēm;
  • bērniem līdz 2 gadu vecumam.