Covid-19 Preses relīzes

Turpinot senioru vecumā virs 70 gadiem vakcināciju, šodien nākošie vairāk nekā 8300 seniori šajā vecumā saņems uzaicinājumu sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai veiktu vakcināciju pret Covid-19. Uzaicinājums tiks nosūtīts īsziņā un arī e-pastā. Uzaicinājumi tiek nosūtīti uz to kontaktinformāciju, ko seniori norādījuši, piesakoties manavakcina.lv vai pa tālruni 8989. Uzaicinājums nosūtīts tiem iedzīvotājiem, kuri vēlējās vakcinēties teritorijā, kurā ir arī viņa ģimenes ārsta prakse un šī ģimenes ārstu prakse nodrošina vakcinācijas pakapojumus.

Kopumā 521 ģimenes ārsts visā Latvijā nodrošinās šodien uzrunāto senioru pakāpenisku vakcināciju. Ģimenes ārsta pienākums ir iekļaut šo iedzīvotājus savas ārsta prakses vakcinācijas rindā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē pirmie seniori vecumā virs 70 gadiem, kas bija pieteikušies manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, tika aicināti vakcinēties uz trīs Rīgas slimnīcām.

Vakcinācija Latvijā norit pēc prioritāro grupu principa – šobrīd uzsākta trešās prioritārās grupas vakcinācija, kurā vakcīnu pret Covid-19 var saņemt seniori vecumā virs 70 gadiem, kas ir pieteikušies vakcīnai kādā no trīs veidiem: vietnē manavakcina.lv, pa tālruni 8989 vai pie sava ģimenes ārsta.

Tie iedzīvotāji, kas ir vecumā virs 70 gadiem un vēl nav pieteikušies savai vakcīnai, tiek aicināti reģistrēties pie sava ģimenes ārsta, pa tālruni 8989 vai vietnē manavakcina.lv.

Kopumā manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 vakcīnai pret Covid-19 pieteikušies vairāk nekā 123 000 iedzīvotāju.

 

Kontakti:

Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta birojs
Agnese Strazda, agnese.strazda@vm.gov.lv, 29149306
Ieva Stūre, ieva.sture@vm.gov.lv, 29450530