Covid-19 Preses relīzes
attēls ar cilvēku autobusā

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 16. janvārī braucis ar autobusu Virka – Kuldīga – Kandava – Spuņupe – Rīga, (AS Nordeka, reisa Nr. 7410),  plkst. 7:20 no Kuldīgas  autoostas līdz Rīgas autoostai un plkst. 15:55 braucis atpakaļ ar autobusu Rīga – Dubulti – Tukums – Kuldīga – Pāvilosta (AS Nordeka, reisa Nr. 7938) no Rīgas autoostas līdz Kuldīgas autoostai.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

! Atgādinām, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

! Līdz 25. janvārim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.