Covid-19 Preses relīzes

Pēdējo 5 nedēļu laikā Latvijā vērojams Covid-19 gadījumu skaits samazinājums par 60%, bet pagājušā nedēļa (22.nedēļa) pret iepriekšējo nedēļu(21.nedēļu) samazinājums ir par 20%. Vidēji vienā dienā tika atklāti 245 jauni inficētie nedēļu iepriekš - 308). Pagājušajā nedēļā par 14,4%  samazinājies veikto testu skaits, vidēji dienā veicot 9 398 testus (iepriekš 10 977 testus).

Pēdējo septiņu dienu laikā tika stacionēti vidēji 29 pacienti dienā (nedēļu iepriekš 46), tādējādi ikdienā slimnīcās ar Covid-19 ārstējas  vidēji 412 (iepriekš 533) pacienti.

Visās vecuma grupās turpinās saslimstības samazinājums, visos reģionos vienmērīgi samazinās jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficents (R) šobrīd ir 0,85 (nedēļu iepriekš 0,79), tas liecina par infekcijas slimības izplatības samazināšanos.

Arī aizvadītajā nedēļā Latvija saglabā nemainīgi augstu saslimstību Eiropā. Ja Eiropas valstu vidējais  kumulatīvais saslimstības rādītājs ir 111 (iepriekš 155), Latvijā tas ir gandrīz divas reizes augstāks. Kopumā Eiropā situācija uzlabojas – 19 valstīs situācija ir stabila vai vērojams saslimstības samazinājums.

Neraugoties uz saslimstības mazināšanos, aicinām iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19.Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

Atgādinām, ka Covid-19 profilakses pasākumi joprojām rūpīgi jāievēro:

  • īpaši rūpīgi ievēro roku higiēnu,
  • pareizi lieto sejas masku (nosedzot degunu un zodu),
  • vēdini telpas vairākas reizes dienā, ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus), plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturās vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības ietādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē,
  • iespēju robežās strādā attālināti,
  • nedoties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

Papildu informācija Covid-19 slimniekiem un kontaktpersonām: https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates-par-covid-19

Ilze Arāja

Nodaļas vadītāja - Rīga, Duntes iela 22/5, 311. kab.
ilze.araja [at] spkc.gov.lv