Aktualitātes

Ar pirmajām nodarbībām bērnudārzos Slimību profilakses un kontroles centrs ( SPKC) uzsāk jau trešo izglītojošo pasākumu ciklu pirmskolas izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu 1. un 2. klašu izglītojamajiem par personīgās higiēnas nozīmi un pamatprincipiem. Jau no septembra pasākumus paredzēts organizēt arī sākumskolās visā Latvijā. Pasākumu mērķis ir raisīt bērnos interesi turpmāk pastiprināti sekot līdzi personīgai higiēnai, kā arī nostiprināt vai veidot jaunus, pozitīvus ieradumus.

Šogad pasākumu ciklā tiks sarīkoti vismaz 325 izglītojošie pasākumi un apmācīti vismaz 5700 bērnu vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Divu gadu laikā kopā ir īstenoti 530 pasākumi un izglītoti vairāk nekā 10 000 bērnu par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu.

Līdzīgi kā pirms gada, arī šoreiz bērniem būs iespēja noskatīties un iesaistīties diskusijā par animācijas filmu ”Par Janča punci un tīrām rokām”, kā arī piedalīties eksperimentā ar luminiscējošo pulveri un UV lukturīšiem, kā arī ar pipariem un ziepēm, lai izprastu mikrobu izplatīšanās principus un novērtētu pareizas roku mazgāšanas tehnikas nozīmi. Papildus tam bērniem ar datorgrafikas palīdzību tiks skaidroti un mācīti tādi personīgās higiēnas aspekti, kā  zobu tīrīšana, nagu, ādas un ķermeņa kopšana, kā arī matu mazgāšana.

Izglītojošo pasākumu ilgums skolās ir 40 minūtes, bet bērnudārzos –  30 minūtes. Lai palīdzētu bērniem saglabāt un nostiprināt iegūtās zināšanas, viņiem tiks dāvāti bukleti „Tava personīgā higiēna”, uzlīmes ar pareizas roku mazgāšanas algoritmu, magnētiņi, kas atgādinās par roku mazgāšanu, balti dvielīši, kā arī krāsojamās grāmatas. Izglītības iestādes saņems arī A3 plakātus ar roku mazgāšanas algoritmu, bet pedagogi – ieteikumus par to, kā izmantot animācijas filmu mācību procesā un padomus dažādiem eksperimentiem, kas mācītu bērniem mikrobu izplatīšanās principus.

Izglītojošie pasākumi primāri tiks organizēti Veselību veicinošo skolu tīkla izglītības iestādēs un ilgs līdz 2018. gada decembrim. Papildus informāciju par izglītojošiem pasākumiem un iespējām tiem pieteikties var iegūt sazinoties ar Ievu Garanču (ieva.garanca@spkc.gov.lv).

Video par pagājušajā gadā īstenotajiem pasākumiem