Aktualitātes

Šonedēļ visā Latvijā Slimību profilakses un kontroles centrs ( SPKC) uzsāk Izglītojošo pasākumu ciklu pirmsskolas izglītības iestāžu izglītojamajiem un vispārējās izglītības iestāžu 1.-2. klašu izglītojamajiem par traumatisma profilaksi. Pasākumu mērķis ir bērniem piemērotā, saistošā un viegli saprotamā veidā skaidrot, kādi ir biežākie traumu veidi, traumu gūšanas vietas un apstākļi un kādi ir galvenie piesardzības pasākumi, lai izvairītos no traumām.

Kopumā līdz 2018. gada 3. decembrim tiks organizēti vismaz 323 izglītojošo pasākumu dažādās mācību iestādēs un iesaistīti vismaz 5500 bērnu vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Pasākumu ilgums skolās būs 40 minūtes, bet bērnudārzos 30 minūtes. Tas ir turpinājums jau pirms gada realizētajiem un augsti novērtētajam no bērnu un pedagogu vidus izglītojošo pasākumu ciklam par šo tēmu.

Pasākumu ietvaros bērni tiks iesaistīti sarunās par to, kā vislabāk un pareizāk sevi pasargāt dažādās ikdienas situācijās un vietās, kā arī kopīgi spēlēs spēles, kur viņiem vajadzēs parādīt savas jauniegūtās zināšanas un spējas izvēlēties pareizu rīcību riskantās situācijās. Tāpat arī  tiks izskatītas visbiežākās situācijas, kuras nav drošas, kā arī bērniem būs jāatpazīst drošības ekipējums, kuru varēs arī pielaikot. Kopīgi ar semināru vadītājām tiks veidoti arī atstarotāji.

Katram pasākuma dalībniekam tiks dāvāta cepurīte ar tematisku apdruku, divi dažādi atstarotāji ar kartona paliktni, uz kura atstarotāju uzlīmēt, kā arī SPKC veidotās krāsojamās grāmatas, lai veicinātu viņu drošu uzvedību un nostiprinātu pasākumu laikā iegūtās zināšanas. Papildus tam pedagogiem tiks izsniegti materiāli, kuros ieteikts kā visveiksmīgāk iesaistīt traumatisma profilaksi mācību procesā.

Izglītojošie pasākumi primāri tiks organizēti Veselību veicinošo skolu tīkla izglītības iestādēs un ilgs līdz 2018. gada decembrim. Papildus informāciju par izglītojošiem pasākumiem un iespējām tiem pieteikties var iegūt sazinoties ar projekta vadītāju Amandu Brizgu (e-pasts: amanda.brizga@prakse.lv).