Attēls

19. septembrī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvji tikās ar ASV Valsts departamenta īstenotās pieredzes apmaiņas programmas “Leaders lead on demand. Combating HIV/AIDS in the Baltics” dalībniekiem no ASV, kuri pārstāv dažādas ar HIV infekcijas jomu saistītas organizācijas.  

Tikšanās laikā ASV delegācija tika iepazīstināta ar SPKC mērķi un funkcijām, HIV infekcijas epidemioloģisko situāciju Latvijā, SPKC darbu HIV uzraudzības, profilakses un kaitējuma mazināšanas jomā, kā arī tika apspriesti aktuālie ar HIV saistītie izaicinājumi gan Latvijā, gan ASV. Tikšanās laikā padziļinātu ieskatu savas pārstāvētās organizācijas darbā sniedza arī programmas dalībniece no Atlantas Kaitējuma mazināšanas koalīcijas (Atlanta Harm Reduction Coalition).  

Kopumā ASV delegāciju pārstāv tādas organizācijas no Vašingtonas, DC, Atlantas un Ņujorkas kā “DC Health”, “SisterLove”, “Callen-Lorde”, “Positive Impact Health Center”, “THRIVE SS”, “Atlanta Harm Reduction Coalition”. Nedēļas laikā Latvijā šo organizāciju pārstāvji tiksies ar valstiskām un nevalstiskām organizācijām, kas strādā ar HIV infekcijas jautājumiem, kā arī vadīs meistarklasi, daloties ar labās prakses piemēriem HIV infekcijas apkarošanā ASV. 

Apmaiņas programmu īsteno organizācija “World Learning”.