Aktualitātes

Slimību profilakses un kontroles centrs ir saņēmis informācijas un komunikācijas tehnoloģijas nozares balvu - "Platīna pele 2020" kategorijā "Valsts digitālā transformācija" par lietotnes “Apturi Covid” projektu. 

Balva piešķirta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas gadskārtējās konferences "DIGI->FIT" ietvaros kategorijā “Valsts digitālā transformācija”. 
Konferences galvenā tēma bija digitālā transformācija, balvas tika piešķirtas piecās kategorijās:

  • mākslīgā intelekta risinājums – sabiedrībai un biznesam;
  • uzņēmuma digitālā transformācija;
  • valsts digitālā transformācija ;
  • labākais e-skolotājs;
  • labākā kiberdrošības iniciatīva.

    Papildus informācija pieejama Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas mājas lapā: https://likta.lv/pieskirtas-ikt-nozares-balvas-platina-pele-2020/ 

Lietotne “Apturi Covid” izveidota, sadarbojoties Latvijas informācijas komunikācijas tehnoloģijas nozares un zinātnes speciālistiem un pieejama lejupielādei kopš pagājušā gada maija.

Latvija bija pirmā valsts pasaulē, kas publicējusi iedzīvotājiem pieejamu lietotni Covid-19 izplatības ierobežošanai, kam sekoja arī citas valstis, izveidojot šāda veida lietotnes.

“Apturi Covid”, neatklājot lietotāja identitāti un atrašanās vietu, saslimšanas gadījumā ar Covid-19, informēs tos, kuri arī izmanto šo lietotni un ar kuriem slimnieks bijis tuvā kontaktā. Lietotne darbojas, izmantojot Bluetooth tehnoloģiju, un ir pieejama gan iOS, gan Android ierīcēm. 

 

Lietotni iespējams lejupielādēt:
* Google Play: https://bit.ly/ApturiCovidAndroid
* App Store: https://bit.ly/ApturiCovidIOS