attēls

Laika periodā no 27.maija līdz 2.jūnijam sadarbībā ar Latvijas Tautas sporta asociāciju visā Latvijas teritorijā norisinājās „Latvijas veselības nedēļa 2019” jeb MOVE week, kas tika organizēta starptautiskā projekta „NowWeMove” ietvaros. Projekta mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu sabiedrībā, veidot izpratni, ka fiziskās aktivitātes ir neatņemama veselīga dzīvesveida sastāvdaļa un tām ir liela nozīme veselības saglabāšanā un nostiprināšanā.

Arī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) piedalījās šajā projektā. Lai veicinātu SPKC darbinieku fizisko aktivitāšu iekļaušanu ikdienā un uzlabotu pašsajūtu un produktivitāti, Latvijas veselības nedēļas ietvaros Rīgas reģionā strādājošajiem tika organizētas dinamiskās atpūtas pauzes, savukārt reģionu darbiniekiem laika periodā no 27. līdz 31.maijam, katru dienu tika izsūtīta informācija, kā veicināt fizisko aktivitāšu iekļaušanu ikdienā.

Veselības nedēļas laikā darbiniekiem bija iespēja atcerēties skolas laikus un savas prasmes lēkšanā ar lecamauklu, veicot kaut vienu lēcienu kopējā rezultāta uzlabošanai. Precīza skaita nodrošināšanai tika izmantota lecamaukla ar automātisko skaitītāju. Dinamiskajā pauzē kopumā tika veikti 2 752 lēcieni. Dinamisko paužu laikā darbiniekiem bija iespēja arī izbraukt ar elektrisko riteni un noskaidrot, kādu elektroierīci viņi spēj iedarbināt – spuldzīti, mikseri, tvaika nosūcēju, stacionāro datoru, plazmas TV vai sulu spiedi. Tāpat darbiniekiem pēc bildes un kartē atzīmēta punkta bija jāmeklē apslēptā balva. Ceturtajā dinamiskajā pauzē tika demonstrēti 20 vienkārši veicami vingrojumi biroja darbiniekiem. Vingrojumi norisinājās, sēžot krēslā. Dinamiskā pauze tika filmēta un tiešraide bija pieejama reģionu darbiniekiem. Veselības nedēļa tika noslēgta ar aktīvām stafetes tipa spēlēm.

attēls

attēls