Aktualitātes
attēls

2018.gada 13.-15.decembrī Rīgas Stradiņa universitātē norisinājās Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra, Rīgas Stradiņa Universitātes un EIT Health kopīgi rīkotie RIGATHON pasākumi.

EIT Health ir pieredzējušu veselības nozares inovatoru tīkls, kuru atbalsta un finansē Eiropas Komisija. Tīkla mērķis ir veicināt starpvalstu sadarbību un radīt inovatīvus risinājumus, lai uzlabotu Eiropas Savienības iedzīvotāju veselību. Ar EIT Health atbalstu rīkotie pasākumi un iniciatīvas ir reāla iespēja ne tikai iegūt finanšu līdzekļus inovāciju veicināšanai veselības aprūpes nozarē Latvijā, bet arī iedvesmoties un mācīties no lieliskiem piemēriem visā Eiropā.

13.decembra pēcpusdienā Rīgas Stradiņa Universitātes Senāta zālē norisinājās informatīvā pēcpusdiena, kurā EIT Health pārstāvji stāstīja par priekšrocībām un iespējām, ko turpmāk ikvienam veselības aprūpes nozarē iesaistītajam nodrošinās sadarbība starp Rīgas Stradiņa Universitāti un EIT Health. Tāpat klātesošos ar savu klātbūtni pagodināja zinātnieki un uzņēmēji, kuriem EIT Health ir palīdzējis attīstīt viņu projektus un kuri arī dalījās ar klātesošajiem savā pieredzē.

14.decembrī Lodzas Tehniskās universitātes pārstāvji Rīgas Stradiņa Universitātes Studentu mājā novadīja dizaina domāšanas (design thinking) apmācības, kurās dalību ņēma Rīgas Stradiņa universitātes, Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra, ka arī citu organizāciju pārstāvji. Apmācību dalībnieki guva ieskatu svarīgākajos produktu un pakalpojumu attīstības posmos.

Tās pašas dienas vakarā starts tika dots demo-hakatonam, kas kopā pulcēja 20 dalībniekus un noslēdzās 15.decembra vakarā. Svarīgi atzīmēt, ka šis bija pirmais hakatons veselības aprūpes nozarē Latvijā. Ar dalībniekiem strādāja Latvijā atzīti mentori, bet dalībnieku piedāvātās idejas vērtēja ļoti pieredzējusi starpdisciplināra žūrija. Demo-hakatons noslēdzās uz ļoti pozitīvas nots – žūrija atzinīgi novērtēja to, ka visas trīs dalībnieku komandas mēģināja risināt ļoti nopietnas veselības aprūpes problēmas, kā arī deva reālistisku, bet tajā pašā laikā iedvesmojošu vērtējumu piedāvātajām idejām un risinājumiem.

Kopumā jāsecina, ka RIGATHON pasākumi ikvienam iesaistītajam sniedza ko pozitīvu – tika iegūts jauns skatījums uz atsevišķām lietām un procesiem, tika iegūtas jaunas zināšanas, tika izmēģināti līdz šim nepielietoti instrumenti ideju ģenerēšanai un attīstīšanai, tika iegūti jauni kontakti, bet pats svarīgākais – tika gūts apstiprinājums, ka veselības aprūpes nozare var iet līdzi laikam un neatpalikt no citiem – mūsu vidū ir cilvēki, kuri vēlas un arī var pacelt visu nozari līdz šim nebijušā līmenī!

Pateicamies visiem, kuri mums palīdzēja šo ideju realizēt dzīvē!

RIGATHON komanda: Līga Timša, Zane Egle, Kristīne Putniņa, Evija Kvante, Edgars Strautiņš.

attēls