Covid-19 Preses relīzes

Latvijā aktīvi turpinās vakcinācija pret Covid-19, un šobrīd vakcinācijas procesā ir sācies jauns posms,  kad vakcinācijas pakalpojuma sniegšana tiks maksimāli pietuvināta cilvēka ikdienas gaitām.

No 18. jūnija tiek uzsākta vakcinācija pret Covid-19 arī īpašos vakcinācijas punktos, kas tiek ierīkoti tirdzniecības centros visās Latvijas lielākajās pilsētās. Plānoti līdz 25 vakcinācijas punktiem tirdzniecības centros visā Latvijā. Vienā vakcinācijas punktā katrā lielveikalā var nodrošināt vakcināciju vidēji 300 personām dienā, nedāļā tiek plānoti ap 7 500 vakcinācijas faktu.

  • No 18.06 vakcinācijas pakalpojumi būs pieejami t/c «Galleria Riga» 6. stāvā, t/c «Galerija Centrs» 1. stāvā un t/c «Domina» 1. stāvā.
  • No 21.06. darbību sāks vakcinācijas punkti t/c «Alfa» 1. stāvā, t/c «Akropole» 1. stāvā un Liepājā - t/c «XL Sala»,
  • no 28.06. – t/c «Riga Plaza».
  • Tuvākajā laikā - t/c «Origo», t/c «Olimpia», t/c «SĀGA», t/c/ «Sky&More», t/c «Mols», t/c «Spice» (VC4 medicīnas centrā), t/c «Ozols», t/c «Korso» Jūrmalā, t/c Ditton nams 1. stāvā, Daugavpilī

Vakcinācijas pakalpojums būs pieejams gan ar iepriekšējo reģistrāciju www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 (sākot jau no šodienas), gan bez iepriekšējā pieraksta.

“Būtiska vakcinācijas procesa taktika tuvākajos mēnešos būs pakalpojuma sniegšana pēc iespējas tuvāk iedzīvotāju ikdienas gaitām – tirdzniecības centri ir viena no šī plāna sastāvdaļām. Tuvākajā laikā vakcinācijas pakalpojums tiks sniegti vietās, kur pulcējas cilvēki, kā arī nodrošināt maksimāli ērtu vakcinācijas pakalpojumu senioriem, īpaši koncentrējoties uz mājas un izbraukuma vakcināciju. Šobrīd izšķiroša ir arī sabiedrības iesaiste vakcinācijas procesā, un lielveikailu iniciatīva ir viens no labo prakšu piemēriem,” akcentē NVD vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

“Tirdzniecības centri pandēmijas laikā cieta milzīgus zaudējumus, no kuriem liela daļa netiks atgūti vai kompensēti. Neskatoties uz to, tirdzniecības centri jau no idejas rašanās brīža ar lielu atsaucību iesaistās vakcinācijas punktu izveidē, lai padarītu vakcinācijas procesu vēl pieejamāku sabiedrībai, un savas telpas kā korporatīvi sociāli atbildīgi uzņēmumi nodrošinās bez maksas. Tirdzniecības centri ir epidemioloģiski droša vide – tajos ir veiktas ievērojamas investīcijas, lai nodrošinātu augstu gaisa kvalitāti, kuru apliecina arī pandēmijas laikā veiktie pētnieku mērījumi. Tādējādi tā ir ne tikai droša vide pircējiem un darbiniekiem, bet arī atbilstoša vieta, kurā veikt vakcināciju vēl lielākai sabiedrības daļai,” norāda Mārtiņš Vanags, Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses valdes priekšsēdētājs.

 “VC4 un ar mums saistītajiem uzņēmumiem, ir ilga pieredze, nodrošinot vakcinācijas pakalpojumus tirdzniecības centros. Mūsu pieredze liecina, ka šie vakcinācijas punkti vienmēr ir bijuši ļoti pieprasīti, jo ir ērti iedzīvotājiem un atbilst mūdienu filozofijai. Arī tagad šie vakcinācijas punkti darbosies redzamās vietās un tāpat kā iepriekš būs viegli pieejami,” stāsta Māris Rēvalds. “Mēs ļoti priecājamies, ka vakcinācijas procesa organizētāji pietuvina šo procesu iedzīvotājiem, un cerēsim, ka tas būs veids, kas palīdzēs uzturēt vakcināciju arī turpmāk pietiekamā tempā.”