Covid-19 Gripa Preses relīzes Vakcinācija
Attēls

Pagājušās nedēļas (08.04. – 14.04.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa rezultāti liecina, ka turpina samazināties gripas un Covid-19 pacientu skaits.

 

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsies 706 pacients, no kuriem 45 pacientiem, balstoties uz tipisku klīnisko ainu, noteikta diagnoze „gripa”. Gadījumi reģistrēti Ventspilī, Liepājā, Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē un Valmieras novadā. Augstākā saslimstība reģistrēta 0 – 4 gadu vecuma grupā. Daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs ziņo par gripas aktivitātes samazināšanās tendenci vai stabilizāciju. ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars saglabājas 10%.

 

Latvijā Covid-19 gadījumu skaits turpina samazināties – laboratoriski apstiprināti 8 gadījumi (nedēļu iepriekš 20), kopumā veikti 534 (iepriekš 577) laboratoriskie testi uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni. Stacionēti 9 Covid-19 pacienti (nedēļu iepriekš 18, divas nedēļas iepriekš – 20). Pagājušajā nedēļā reģistrēti 3 Covid-19 pacientu nāves gadījumi (nedēļu iepriekš – 3).  

SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija. Vakcinācijas iestādēm pašreiz arī ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, t.i. ārpus riska grupām. Vakcinācijas iestādes, kur iespējams saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksata-vakcinacija-pret-sezonalo-gripu.

 

Vairāk informācija:

Profilakses pasākumi: https://www.spkc.gov.lv/lv/gripas-covid-19-un-citu-akutu-augsejo-elpcelu-infekciju-aaei-profilakses-pasakumi

Vakcinācija pret Covid-19 stingri rekomendējama cilvēkiem, kas pieder noteiktām veselības riska grupām: https://www.spkc.gov.lv/lv/ka-sanemt-covid-19-vakcinaciju

Pārskati par akūtu augšējo elpceļu infekciju, gripas un Covid-19 izplatību pieejami šeit: https://www.spkc.gov.lv/lv/parskati-par-akutu-augsejo-elpcelu-infekciju-gripas-un-covid-19-izplatibu

Nacionālais veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem (ja reģistrētais pacients dzīvo ārsta pamatdarbības teritorijā). Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktais pacienta līdzmaksājums – 2,85 eiro.

Ilze Ūdre

Nodaļas vadītāja - Rīga, Duntes iela 22/5, 311. kab.
ilze.udre [at] spkc.gov.lv