9. janvārī notika šī gada pirmā Slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk – Centrs) organizēta Pacientu drošības un ārstniecības kvalitātes darba grupas tikšanās. Janvāra tikšanās bija veltītā jauno materiālu apspriešanai, izvērtēšanai un labošanai. 

Centrs ir uzsācis Labās prakses piemēru datubāzes izveidi ar mērķi apkopot un uzkrāt Latvijas ārstniecības iestāžu zināšanas un pieredzi un dalīties ar tiem. Decembrī tika izsūtīts uzaicinājums dalīties ar savas iestādes Labās prakses piemēriem, tāpēc Kvalitātes darba grupa šajā sēdē jau varēja izvērtēt piecus iesūtītos Labās prakses piemērus, kuri drīzumā tiks publicēti Centra mājaslapā „Labās prakses piemēru” sadaļā.

Centrs aicina visus droši dalīties ar savas ārstniecības iestādes pieredzi un iesūtīt savas Labās prakses piemērus. 

Diskusijā piedalījās pārstāvji no Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Veselības centra 4, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Rīgas Dzemdību nama, Veselības inspekcijas, Rīgas 1.slimnīcas, Latvijas Jūras medicīnas centra un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas.

Nākamā pacientu drošības un ārstniecības kvalitātes darba grupas tikšanās notiks 2019. gada 20. februārī no plkst. 14:00-16:00 Slimību profilakses un kontroles centra telpās, Duntes ielā 22, Rīgā. Aicināti iesaistīties arī citu ārstniecības iestāžu pārstāvji. Galvenais nosacījums – ieinteresētība un vēlme sadarboties pacientu drošības un kvalitātes pilnveides jomā Latvijā.