Ceļotājiem
Attēls

2023. gada 15. februārī Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektors plašsaziņas līdzekļu brīfingā informēja, ka līdz šim ir ziņots par deviņiem nāves gadījumiem cilvēkiem, kuri slimoja ar simptomiem, kas ir saderīgi ar Mārburgas vīrusslimību (MVS), un ka vienam no šiem cilvēkiem ir bijis pozitīvs tests uz vīrusu. Pārējos astoņus aizdomīgos gadījumus nevarēja apstiprināt, jo nebija iespējams iegūt paraugus. Šobrīd tiek uzraudzītas 34 kontaktpersonas.

PVO ir novērtējusi MVS risku kā augstu valsts līmenī, mērenu reģionālā līmenī un zemu globālā līmenī.

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) ir novērtējis epidemioloģisko situāciju un secinājis, ka, lai gan slimība ir smaga un tai ir augsta letalitāte, iespēja, ka ES/EEZ valstspiederīgie, kas ceļo vai uzturas Ekvatoriālās Gvinejas Rietumkintemas provincē, tiks pakļauti inficēšanās riskam ar MVR ir ļoti zems.

Tikai vienai ES valstij ir tiešie lidojumi uz un no Ekvatoriālās Gvinejas, tā ir Spānija. Ja slimnieks tomēr iebrauks, vīrusa izplatīšanās iespējamība ES/EEZ tiek uzskatīta par ļoti zemu. Iespējamu MVS gadījumu testēšana Gabonā, Kamerūnā un nesen ceļotājam no Ekvatoriālās Gvinejas uz Spāniju ir bijusi negatīva.

MVS uzliesmojums joprojām nav beidzies, tāpēc ECDC rūpīgi uzrauga epidemioloģisko situāciju.

Plašāks apraksts pieejams šeit: https://www.cdc.gov/vhf/marburg/index.html