Covid-19 Preses relīzes

Aizvadītās nedēļas laikā, no 2. līdz 8. augustam, atklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 24,9%; dienā tika veikts vidēji 7 451 tests (iepriekš – 7 468) un dienā tika atklāti vidēji 75 jauni gadījumi (iepriekš – 60). Pēdējo septiņu dienu laikā stacionēja vidēji 7 Covid-19 pacientus dienā (iepriekš – 4), un slimnīcās ikdienā ārstējās vidēji 50 cilvēki (iepriekš – 44). 

Saslimstība turpina pieaugt 15-49 gadus veco cilvēku vidū, un šobrīd pieaugums novērojams jau visos reģionos, ja salīdzina ar iepriekšējo nedēļu. Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) aizvadītājā nedēļā bija 1,14, un liecina par infekcijas slimības izplatīšanos, ne samazināšanos.

Analizējot pagājušajā nedēļā atklātos Covid-19 gadījumus un izvērtējot inficēto cilvēku vakcinācijas statusu, 451 cilvēks nebija vakcinēts pret Covid-19 vai vakcinācijas kursu vēl nebija pabeidzis, kas kopumā ir 86% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem, savukārt 71 cilvēks bija vakcinēts, kas ir 14% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem. Salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū, nevakcinētiem un daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā Covid-19 infekcija konstatēta 3,3 reizes biežāk, nekā pilnībā vakcinētiem.

Jāatzīmē, ka, pieaugot  vakcinēto skaitam  un Covid-19 infekcijas izplatībai turpinoties pārsvarā nevakcinēto cilvēku vidū, kopējā saslimstībā pieaugs vakcinēto cilvēku infekcijas gadījumu īpatsvars. Taču vakcinēto cilvēku vidū saslimšana visbiežāk norit vieglākā formā un ar retāku stacionēšanas nepieciešamību, tāpēc vakcinēto un saslimušo cilvēku īpatsvara rādītājs vienmēr jāvērtē kontekstā ar vakcinācijas novērsto Covid-19 gadījumu skaitu sabiedrībā kopumā.

Eiropas valstu vidējais 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir nedaudz pieaudzis līdz 214,3 (iepriekš – 200,4), tomēr šobrīd vērojama stabilitātes tendence. Savukārt Latvijas rādītājs pieaudzis līdz 38,8 (iepriekš – 30,5).  

Iepriekšējā nedēļā fiksēts kopumā 71 ievestais Covid-19 gadījums.  Laikā no 26. līdz 31. nedēļai (28.06.-08.08.2021.) saslimušie visbiežāk Latvijā ieradušies no Turcijas (56 gadījumi), Krievijas (46), Spānijas (41), Lielbritānijas (37), Gruzijas (18), Francijas (16), Nīderlandes (15), Somijas (15), Uzbekistānas (13), Bulgārijas (7), Grieķijas (7) u.c. valstīm.  

Aicinām iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19! Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazināt Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.  Par konkrēta ražotāja vakcīnas pieejamību izvēlētajā vakcinācijas punktā iedzīvotāji var uzzināt šeit: https://www.vm.gov.lv/lv/jaunums/atbildes-uz-biezak-uzdotajiem-jautajumiem-par-vakcinaciju-pret-covid-19#ka-es-varu-noskaidrot-kada-veida-vakcinu-iespejams-sanemt-manis-izveletaja-vakcinacijas-punkta 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro spēkā esošie drošības noteikumi un Covid-19 profilakses pasākumi, piemēram:   

  • roku higiēna (regulāra roku mazgāšana un/vai dezinfekcija),   
  • pareiza sejas maskas lietošana (maskai nosedzot degunu un zodu),   
  • regulāra telpu vēdināšana (vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā),   
  • nedoties uz saiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).   

   

Ilze Arāja

Nodaļas vadītāja - Rīga, Duntes iela 22/5, 311. kab.
ilze.araja [at] spkc.gov.lv