Aktualitātes

06.10.2019. vakarā no Pārtikas un veterināra dienesta bija saņemta informācija par vairākiem (ap 50) saslimušajiem  ar akūto zarnu infekciju simptomiem (caureja un vemšana) TC Stockmann darbiniekiem, t.sk. vienam ēdināšanas uzņēmuma darbiniekam. Centrs nav saņēmis informāciju par saslimšanas gadījumiem TC darbinieku un apmeklētāju vidū no ārstniecības personām. 07.10.2019. ir uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana. Epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā TC veikta  ēdnīcas 18 darbinieku laboratoriskā pārbaude un laboratoriskajai izmeklēšanai ņemti vides nomazgājumi. Tiek veikta arī darbinieku anketēšana, lai noskaidrotu saslimušo īpatsvaru un viņu inficēšanās apstākļus.

Tā kā saslimušie sākotnēji nebija vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un netika laboratoriski izmeklēti, Centrs organizē slimojošo personu laboratorisko testēšanu tad, lai noteiktu infekcijas slimības  izraisītāju. Sākotnējie testēšanas rezultāti liek domāt par norovīrusa infekciju. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās. Saslimušajiem slimība noritēja pārsvarā vieglā formā, informācijas par hospitalizētām personām Centra rīcībā nav. Arī pēc  NMPD sniegtās informācijas biežāka vēršanās pēc neatliekamās palīdzības nav konstatēta. Ziņojumi par saslimšanas gadījumiem TC Stockmann apmeklētāju vidū nav saņemti. TS Stockmann darbiniekiem  ēdināšana organizēta atsevišķi no apmeklētājiem (atsevišķa telpa un ēdienkarte). Pēc Centra jau veiktās darbinieku aptaujas datiem, AZI simptomi (vemšana, caureja, dažiem paaugstināta ķermeņa temperatūra) bija novēroti vairāk kā 50 cilvēkiem. Saslimšanas datumi: 5.-7. oktobris.

Centrs iesaka cilvēkiem ar minētiem simptomiem vērsties pie ģimenes ārsta, lai veiktu laboratorisko pārbaudi, noteiktu infekcijas slimības diagnozi un noteiktu pareizu ārstēšanu.