Ceļotājiem
Attēls

2022. gada 22. jūlijā Amerikas Savienoto Valstu IHR Nacionālais kontaktpunkts ziņoja par apstiprinātu cilvēka poliovīrusa infekciju nevakcinētai personai, kurai nesen nav bijusi starptautisku ceļojumu vēsture, lai gan 2022. gada martā šis gadījums bija Polijā un Ungārijā. Saslimušais ir no Ņujorkas štata, un viņam bija ceļojumu vēsture uz Ņujorku. Slimību kontroles un profilakses centri (ASV CDC) sākotnēji apstiprināja šo gadījumu kā VDPV 2. tipu.

PAHO/WHO turpinās novērtēt epidemioloģisko situāciju ASV.

Papildu pastiprināta akūta vājuma uzraudzība Ņujorkas štatā un Ņujorkā līdz šim nav jaunu  paralītiskā poliomielīta gadījumu.

Ņemot vērā augsto vakcinācijas pārklājuma līmeni un spēcīgo uzraudzības sistēmu Amerikas Savienotajās Valstīs, turpmākas izplatīšanās risks valstī un štatā, visticamāk, būs mērens. 

PVO iesaka visiem ceļotājiem uz poliomielīta skartajām teritorijām pilnībā vakcinēties pret poliomielītu. Iedzīvotājiem (un apmeklētājiem ilgāk par 4 nedēļām) no skartajām teritorijām jāsaņem papildu OPV vai inaktivētās poliomielīta vakcīnas (IPV) deva 4 nedēļu līdz 12 mēnešu laikā pirms ceļojuma.