Covid-19 Preses relīzes

Pagājušā nedēļa (25.nedēļa) pret iepriekšējo nedēļu (24.nedēļu) samazinājums ir par 36%. Vidēji vienā dienā tika atklāti 57  jauni inficētie (nedēļu iepriekš - 111). Pagājušajā nedēļā par 38,1%  samazinājies veikto testu skaits, vidēji dienā veicot 5 026 testus (iepriekš 8 126 testus).

Pēdējo septiņu dienu laikā tika stacionēti vidēji 12 pacienti dienā (nedēļu iepriekš 20), tādējādi ikdienā slimnīcās ar Covid-19 ārstējas  vidēji 186 (iepriekš 266) pacienti.

Visās vecuma grupās turpinās saslimstības samazinājums, visos reģionos vienmērīgi samazinās jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficents (R) šobrīd ir 0,59 (nedēļu iepriekš 0,72), tas liecina par infekcijas slimības izplatības samazināšanos.

Eiropas valstu vidējais  kumulatīvais saslimstības rādītājs ir 51 (iepriekš 72), Latvijā joprojām saglabājas divas reizes augstāks rādītājs pret ES.

No maija vidus (20.nedēļa) līdz pagājušajai nedēļai (25.nedēļa) 106 bija ievestie Covid-19 gadījumi: Krievija 30, Vācija 13, Turcija 10, Lielbritānija 7, Zviedrija 5, Ēģipte 4, Baltkrievija 3.

Neraugoties uz saslimstības mazināšanos, aicinām iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19.Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

Atgādinām, ka Covid-19 profilakses pasākumi joprojām rūpīgi jāievēro:

  • īpaši rūpīgi ievēro roku higiēnu,
  • pareizi lieto sejas masku (nosedzot degunu un zodu),
  • vēdini telpas vairākas reizes dienā, ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus), plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturās vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības ietādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē,
  • iespēju robežās strādā attālināti,
  • nedoties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

Papildu informācija Covid-19 slimniekiem un kontaktpersonām: https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates-par-covid-19

Ilze Arāja

Nodaļas vadītāja - Rīga, Duntes iela 22/5, 311. kab.
ilze.araja [at] spkc.gov.lv