Ceļotājiem

Itālija ziņojusi par 92 vietējas izcelsmes čikunguņjas drudža gadījumiem Lacio reģionā: Anzio (70), Romā (19) un Latinā (3). Plašsaziņas līdzekļi ziņo arī par vienu gadījumu Formigēnes pilsētā Emīlijas-Romanjas reģionā un vienu gadījumu Castelplanio pilsētā Marche reģionā. Abiem viņiem bija nesenā ceļojuma vēsture uz Anzio pirms simptomu rašanās.  Tiek veikti dezinfekcijas pasākumi, informatīvi pasākumi iedzīvotājiem, pasākumi, kas vērsti uz donācijas riska novēršanu, un veselības aprūpes personu informēšana.

Itālija šogad ir kopumā ziņojusi par 238 apstiprinātiem un 190 iespējamiem čikunguņjas drudža gadījumiem (pēdējie gadījumi reģistrēti Anzio, Lacio reģionā).

Francija ziņojusi par vietējiem 7 apstiprinātiem un 2 varbūtējiem čikunguņjas drudža gadījumiem Var departamentā (Provence-Alpes-Côte d'Azur reģions) dienvidaustrumu Francijā. 13. septembrī ziņots par vēl vienu apstiprinātu un vienu varbūtēju gadījumu.

SPKC mājas lapas sadaļā "Infekcijas slimības" atradīsiet aktualizētu informāciju par Čikungunjas drudža izplatību, slimības pazīmēm, kā arī ieteicamajiem profilakses pasākumiem.