Aktualitātes
attēls

attēls

Tuberkuloze ir infekcijas slimība, kas viegli izplatās no vienas personas uz otru, un ik gadu visā pasaulē ar to saslimst miljoniem cilvēku. Lai sevi pasargātu no tuberkulozes, ir svarīgi zināt galvenos profilakses pasākumus, kā arī mācēt laikus atpazīt slimības simptomus un vērsties pēc palīdzības. Mūsdienās tuberkuloze ir ārstējama slimība. 


Svarīgi ir šos jautājumus skaidrot ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti izsaka pateicību Veselību veicinošajām skolām, īpaši Valdemārpils vidusskolai, Daugavpils 12. vidusskolai, Rīgas 46. vidusskolai u.c., kas atsaucās aicinājumam un iekļāva 7.  –  12.  klašu mācību stundās SPKC sagatavotos materiālus par tuberkulozi, liekot bērniem aizdomāties par šo infekcijas slimību un veicinot diskusiju par jautājumiem, kas saistīti ar tuberkulozi.


Viena no Tuberkulozes nedēļas piedāvātajām aktivitātēm bija tests “Cik daudz Tu zini par tuberkulozi?”. Testu aizpildīja 146 iedzīvotāji, 75% izpildīja testu ar atzīmi “lieliski”.