Preses relīzes

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka noris aktīvs darbs pie digitālā zaļā sertifikāta ieviešanas. 

Ņemot vērā, ka iedzīvotājiem jau šobrīd var rasties nepieciešamība apliecināt veikto vakcināciju pret-Covid-19 (piemēram, ja plānota došanās ārpus Latvijas Republikas robežām) izstrādāta veidlapa “Apliecinājums par personas vakcināciju pret Covid-19”.  Šo veidlapu iedzīvotājs var saņemt, vēršoties ārstniecības iestādē, kurā ir saņemta vakcinācija pret Covid-19 (ģimenes ārsta praksē, vakcinācijas kabinetā, masu vakcinācijas centrā vai citā). Apliecinājuma saņemšana ir bezmaksas.  Veidlapu nav nepieciešams drukāt, to izsniedz ārstniecības iestādē. 

Gadījumā, ja vakcinācija veikta masu vakcinācijas centrā, vakcinācijas veicēju saraksts un to kontaktinformācija pieejama  NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā  "Iedzīvotājiem" - "Covid-19" - "Vakcinācija pret Covid-19".

Digitālais zaļais sertifikāts būs apliecinājums tam, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19, saņēmusi negatīvu Covid-19 laboratoriskās pārbaudes rezultātu vai arī ir pārslimojusi Covid-19. Plānots, ka digitālais zaļais sertifikāts Latvijā būs pieejams jūnija vidū.