Kampaņa Preses relīzes
Attēls

No insulta Latvijā katru gadu mirst vairāk nekā 2000 cilvēku. Taču, kā liecina nesen veiktā socioloģiskā aptauja*, 21% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 40 līdz 60 gadiem nepamanītu insulta simptomus, jo tos nepārzina.

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par insultu un tā simptomu atpazīšanu, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) kopā ar Veselības ministriju (VM) uzsāk kampaņu “Laiks ir dzīvība”. Kampaņa tiks atklāta 4. novembrī plkst. 10.00.

Preses konferences laikā tiks prezentēti nesen veiktās socioloģiskās aptaujas dati par insulta simptomu atpazīšanu starp Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 40 līdz 60 gadiem. Tāpat konferences laikā tiks pastāstīts par insultu, tā simptomiem un to savlaicīgas atpazīšanas nozīmi.

Preses konferencē piedalīsies:

  • Veselības ministrs, Daniels Pavļuts
  • SPKC pārstāvis, Veselības veicināšanas departamenta direktore Ilze Straume
  • Latvijas Insulta biedrības valdes priekšsēdētāja, neiroloģe Evija Miglāne

Pēc preses konferences ikvienam tiešraidē būs iespēja noskatīties ārsta-psihoterapeita Artūra Utināna vieslekciju “Laika vērtība mūsu dzīvēs”.

Preses konferencei būs iespējams sekot līdzi SPKC Facebook lapā un ziņu portālā Delfi.lv.

* SPKC un pētījumu aģentūras “Norstat” organizētajā socioloģiskajā aptaujā oktobra sākumā tiešsaistē piedalījās 709 respondenti vecuma grupā no 40 līdz 60 gadiem no visas Latvijas.